Порошенко підписав закон про залучення інвестицій емітентами цінних паперів

Порошенко підписав закон про залучення інвестицій емітентами цінних паперів

Укрінформ
Президент Петро Порошенко підписав закон, який змінює підхід до віднесення акціонерних товариств до публічних і приватних та дає право приватним особам надавати інформаційні послуги на фондовому ринку.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

“Закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні і приватні за формальними ознаками, усуває дисбаланс у законодавстві і запроваджує європейські принципи у питанні визначення та регулювання публічних компаній”, - зазначається у повідомленні.

Зокрема, як поінформували в АП, положеннями закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів)» змінюється підхід до віднесення акціонерних товариств до публічних та приватних і пропонується відмовитись від фіксування в найменуванні акціонерного товариства його типу.

Також виключається вимога, що банки можуть бути не лише у формі публічних акціонерних товариств, при цьому на банки поширюються вимоги з розкриття інформації, як і на публічні компанії, та встановлюються підвищені вимоги до корпоративного управління, зокрема в частині формування наглядової ради та її комітетів.

Читайте також: НБУ запроваджує нові види розрахунків за операціями з цінними паперами

Крім того, законом розширюється обсяг інформації та способи її розкриття для публічних акціонерних товариств і банків, при цьому скасовано обов’язок публікувати інформацію в одному з офіційних видань.

Документом передбачається зменшення обсягу розкриття інформації для приватних акціонерних товариств, запроваджується можливість надання інформаційних послуг на фондовому ринку приватними особами, а не лише НКЦПФР та його установами, а також посилюються вимоги до прозорості діяльності наглядової ради акціонерного товариства, обрання незалежних членів, розширюються її повноваження.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 16 листопада 2017 року ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів)". За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-