Цукрові заводи України модернізують за стандартами ЄС до 2022 року - Мінагро

Цукрові заводи України модернізують за стандартами ЄС до 2022 року - Мінагро

2575
Ukrinform
З 1 вересня 2022 року деякі види цукру, що постачатимуться на внутрішній ринок України, мають відповідати європейським стандартам. 

На цьому акцентувалася увага під час робочої зустрічі першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з керівниками компаній-виробників цукру, повідомляє прес-служба відомства.

"З 1 вересня 2022 року деякі види цукру, що постачатимуться на ринок, повинні відповідати європейським стандартам... Дана реконструкція та модернізація вимагає значних ресурсів, тому обговорювалась можливість її підтримки, зокрема, шляхом пільгового кредитування", - йдеться в повідомленні. 

Крім того, учасники зустрічі обговорили питання щодо виробництва і збуту біоетанолу, та можливість перегляду відповідних законодавчих норм для стимулювання цього напряму.

Також було звернено увагу на прискоренні дерегуляції цукрової галузі, а саме відміні державного регулювання - квотування і встановлення мінімальних цін.

Станом на 15 грудня 2017 року працюють 19 цукрозаводів із 46, які приступили до переробки цукросировини у поточному сезоні. Вироблено 1,9 млн тонн цукру.

Очікуване виробництво складе на рівні минулого року - в межах 2,0 млн т при потребі внутрішнього ринку у близько 1,5 млн тонн.

У Мінагрополітики зазначили, що у вересні-листопаді 2017/2018 МР експортовано 127 тис. т цукру (у вересні-листопаді 2016/2017 МР експорт склав 213 тис. т). За січень-листопад 2017 року експортовано 551 тис. т цукру або у 1,6 рази більше від експорту за січень - листопад 2016 року (було експортовано 335 тис. т).

Читайте також: Мінагро: Можливе дострокове повернення частини китайського кредиту

Як повідомляв Укрінформ, у рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом Мінагрополітики імплементовано норму Директиви ЄС щодо Вимог до видів цукрів, призначених для споживання людиною, до законодавства України. Відповідно до цього, з 1 вересня 2022 року деякі види цукру, що постачатимуться на ринок, повинні відповідати європейським стандартам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-