Експерти сказали, чого чекати від курсу долара цього тижня

Експерти сказали, чого чекати від курсу долара цього тижня

Укрінформ
Цього тижня очікується продовження зростання курсу долара, безготівковий долар може піднятися до 28,2-28,4 грн. До кінця тижня готівковий долар у банках може котируватися близько 28,3/28,7 грн.

Про це у коментарі Укрінформу заявив старший аналітик форекс-компанії Альпарі Вадим Йосуб.

"Цього тижня ми очікуємо продовження зростання курсу долара. Безготівковий долар (офіційний курс і його вартість на міжбанку) може піднятися до 28,2-28,4 грн, а готівковий долар у банках через тиждень може котируватися близько 28,3/28,7 грн", - йдеться у повідомленні.

Минулого тижня курс долара до гривні збільшився на усіх сегментах валютного ринку на 1,9-3,3% за рахунок різкого зростання до кінця року ліквідності у гривні, яку підприємства і банки "паркують" на валютному ринку. Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, піднявся з 27,11 грн до 27,64 грн, або на 1,9%. Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час виріс з 27,14 грн до 27,90 грн, або на 2,8%. Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку у банках збільшилися за тиждень з 27,06/27,30 до 27,75/28,20.

Читайте також: Експерт: долар ростиме, але меншими темпами

Таким чином, купівля виросла на 2,5%, а продаж збільшився на 3,3%. При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею збільшився з 0,8% до 1,6% за рахунок швидшого зростання продажу порівняно з купівлею, що є ознакою зростання ажіотажу на ринку.

Окрім сезонних, на падіння гривні вплинув ще один чинник - інформація від МВФ про неготовність надсилати місію для обговорення наступного траншу кредиту. На думку фонду, Україна не виконала необхідні для цього зобов'язання. Серед них - створення Антикорупційного суду, реформа приватизаційного законодавства для надання йому прозорості та ринкових механізмів, а також коригування внутрішніх тарифів на газ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-