Кабмін шукає міжнародного партнера для спільного управління українською ГТС - Кістіон

Кабмін шукає міжнародного партнера для спільного управління українською ГТС - Кістіон

Укрінформ
Уряд України наразі проводить моніторинг потенційних міжнародних партнерів, з тим, щоби сформувати умови їх відбору для спільного управління українською газо-транспортною системою (ГТС).

Про це в ході зустрічі з в.о помічника державного секретаря США з питань енергетики, керівника Бюро з енергетичних ресурсів Державного департаменту США Сью Саарніо повідомив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.

«На основі  аналізу цієї інформації (моніторингу потенційних міжнародних партнерів, - ред.) уряд України сформує умови, на яких буде оголошено відбір міжнародного партнера для спільного управління українською ГТС», - наголосив Кістіон.

При цьому віце-прем’єр уточнив, що уряд України розглядає як партнерів для управління українською газотранспортною системою як європейські, так і американські газові компанії, і буде вдячний за допомогу США у пошуку тих претендентів, які зможуть гарантувати Україні максимальне завантаження української труби. 

У свою чергу, Сью Саарніо відзначила помітний прогрес у реалізації енергетичних реформ й наголосила, що Україна є надійним партнером США в питанні енергетичної безпеки.

«Наше спільне завдання – об’єктивно оцінювати все те, що будується в обхід України, перш за все, мова йде про проект Північний потік-2, і сигналізувати про можливі ризики для Європи», - зауважила Сью Саарніо.

Читайте також: Використання антрациту за рік зменшиться майже на 50% - Кістіон

За підсумками зустрічі сторони домовилися взаємодіяти і в питанні імплементації закону про ринок електроенергії.  

«Енергетична реформа - одна з найскладніших реформ, яка стоїть на порядку денному в українському уряді. Тому ми будемо вдячні за досвід США і в цьому питанні», - резюмував віце-прем’єр-міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-