Рівненська АЕС може перейти на паливо Westinghouse - Енергоатом

Рівненська АЕС може перейти на паливо Westinghouse - Енергоатом

1618
Укрінформ
Рівненська АЕС розглядає можливість переводу енергоблоків з ядерного палива російського постачальника АТ «ТВЕЛ» на паливо американської компанії Westinghouse. 

Про це повідомляється на сайті НАЕК "Енергоатом"

"У рамках технічної наради, яка відбулась на Рівненській АЕС, обговорено питання можливої співпраці у сфері ядерної енергетики з компанією Westinghouse Electric Company", - йдеться у повідомленні.

Окрему увагу було приділено питанню диверсифікації джерел постачання ядерного палива на РАЕС.

«Сьогодні згідно з підписаною угодою енергоблоки №2, 3 ЮУАЕС та №1, 3, 4 та 5 ЗАЕС переходять на паливо Westinghouse. Наразі основним постачальником ядерного палива на РАЕС є АТ «ТВЕЛ» (Росія). Відповідно до міжнародних норм в енергогенеруючій компанії необхідно мати кілька альтернативних постачальників однієї продукції. Нас цікавили досягнення та напрацювання у сфері виробництва американського ядерного палива як для енергоблоків-мільйонників, так і для малих енергоблоків ВВЕР-440. Питання розповсюдження цього палива на РАЕС і інші енергоблоки буде вирішуватись на рівні НАЕК «Енергоатом», - прокоментував заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергій Боришкевич.

Також у ході наради обговорено можливості компанії Westinghouse щодо співпраці в області поставки систем примусового скидання тиску та тривалого охолодження контайменту для малих енергоблоків РАЕС та поточні плани електростанції щодо реалізації «постфукусімських заходів» на енергоблоках ВВЕР-440 та ВВЕР-1000, а саме: примусове скидання тиску (водню) з гермооболонки, зниження концентрації водню в гермооболонці, утримання розплаву ядерного палива в корпусі реактора. За словами заступника головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергія Боришкевича, це малоймовірні події, які виникають при тяжких аваріях на АЕС.

«Теми, що обговорювались під час зустрічі є актуальними для Рівненської АЕС, адже вони наразі розглядаються або ж знаходяться на тій чи іншій стадії розробки. Особливо це стосується «постфукусімських» заходів для енергоблоків №1,2 РАЕС" – підсумував головний інженер - перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк.

Зазначається, що результатом проведення наради, буде підписання протоколу усіма її учасниками, до якого будуть внесені прийняті рішення та пропозиції.

Читайте також: Виробництво електроенергії АЕС за 10 місяців зросло на 8,7% - Міненерго

Серед основних напрямків діяльності Westinghouse в Україні, окрім виготовлення та поставки ядерного палива компанія впроваджує ряд інших проектів. Зокрема, на енергоблоках 1, 2 Южно-Української АЕС реалізовується проект з фільтрованого скиду тиску з гермооболонки, а на чотирьох енергоблоках ЗАЕС тривають роботи за проектом щодо провадження систем післяаварійного моніторингу (ПАМС) та моніторингу концентрації водню. Також компанія Westinghouse є учасником реалізації одного із важливих проектів, який нині входить до числа найпріоритетніших завдань Енергоатома - «Енергетичний міст «Україна-Європейський Союз», яким передбачено експорт електричної енергії з енергоблоку №2 Хмельницької АЕС до країн ЄС. 

Компанія Westinghouse працює в Україні з 1992 року, сприяючи диверсифікації постачання на український ринок ядерного палива та передового світового досвіду і технологій. У середині 1990-х років Westinghouse почала свою роботу в країні з модернізації та підвищення безпеки АЕС країни.

У рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного постачальника, російської компанії «ТВЕЛ», ДП «НАЕК «Енергоатом» у квітні 2014 року уклав договір із компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції. У 2015 році Южно-Українська АЕС успішно виконала завантаження модернізованого палива ТВС-WR виробництва Westinghouse на третьому енергоблоці. У квітні 2015 року цей блок був підключений до енергомережі країни. 2016 року «Енергоатом» поставив на Запорізьку АЕС першу партію ядерного палива компанії Westinghouse.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-