Структура власності акціонерних товариств стає прозорішою - Нацкомісія

Структура власності акціонерних товариств стає прозорішою - Нацкомісія

1276
Укрінформ
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку розширить обсяг інформації, яка оприлюднюється Комісією у Загальнодоступній інформаційній базі даних. 

Про це повідомляється на сайті НКЦПФР. 

"На виконання вимог Закону України щодо підвищення рівня корпоративного управління  в акціонерних товариствах (№1983-ІІІ 23 березня 2017 року) НКЦПФР оприлюднила у Загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів інформацію про власників пакетів (10% і більше) акцій приватних акціонерних товариств та про власників пакетів (5%і більше) акцій публічних акціонерних товариств", - йдеться у повідомленні.

Інформація, яка оприлюднюється Комісією у Загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів, відтепер міститиме:

- розмір пакета такого власника із зазначенням відсотка, кількості, типу та/або класу належних такому власнику акцій;

- відомості про власника із зазначенням імені та прізвища / найменування власника;

- код власника згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (для юридичної особи - резидента);

- код/номер власника з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи - нерезидента).

Читайте також: Продаж ОВДП поповнив бюджет на понад 4 мільярди - Мінфін

Наразі опублікована інформація станом на 30.09.2017 року про власників пакетів - фізичних та юридичних осіб 10% і більше акцій. За результатами четвертого кварталу 2017 року інформацію буде оновлено про власників пакетів 5% і більше акцій акціонерних товариств, зазначили в НКЦПФР.

Законом змінено статтю 42 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» в частині обсягу розкриття інформації про осіб, які мають значну частку в капіталі акціонерного товариства. Нові законодавчі вимоги покликані забезпечити прозорість структури власності акціонерних товариств та підвищити рівень поінформованості інвесторів про діяльність компаній.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-