ЄБРР допоможе розробити проекти концесії в двох портах

ЄБРР допоможе розробити проекти концесії в двох портах

2007
Ukrinform
АМПУ та ЄБРР підписали Угоду про фінансування розробки техніко-економічного обгрунтування проектів концесії ДП "Стивідорна компанія «Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт».

Підписання відбулося 27 листопада 2017 року у м. Лондоні під час візиту міністра інфраструктури України Володимира Омеляна до Великої Британії, повідомляє прес-служба АМПУ.

На виконання підписаної Угоди, ЄБРР зобов'язується покрити витрати на технічну допомогу в організації зазначених концесійних проектів, а також на підготовку справедливих і прозорих конкурсів для залучення приватних інвесторів до передачі в концесію двох державних стивідорних компаній. 

«Світові компанії в Україні — не фантазія і не примара. Це — майбутнє, яке ми щодня наближаємо. Я вдячний ЄБРР та іншим міжнародним партнерам, які вірять в те, що Україна змінюється, і що ми готові гарантувати чесні і прозорі правила на ринку. Переконаний, великі концесійні проекти в українських портах — питання найближчої перспективи»,— наголосив за результатами підписання Омелян.

При цьому, як зазначили в АМПУ, успішна реалізація пілотних для галузі проектів створить основу для довгострокового інвестування в розвиток портів на зрозумілих і взаємовигідних умовах як для бізнесу, так і для держави

«Реалізація концесійних проектів у морській галузі є логічним продовженням портової реформи, розпочатої у 2013 році. Розробка ТЕО і конкурсної документації на високому професійному рівні спільно з провідними міжнародними фінансовими організаціями стане запорукою прозорості конкурсу та економічної обгрунтованості концесії державних стивідорів. А успішна реалізація пілотних для галузі проектів створить основу для довгострокового інвестування в розвиток портів на зрозумілих і взаємовигідних умовах як для бізнесу, так і для держави. Тільки за попередніми розрахунками, передача двох держстивідорів у концесію сприятиме збільшенню вантажопотоку не менше, ніж на 5,5 млн тонн і залученню інвестицій в обсязі до 140 млн дол. США», — зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Читайте також: У порт "Південний" доправили два 750-тонні крани з Роттердама

Як повідомляв Укрінформ, 14 листопада 2017 року з метою розвитку державно-приватного партнерства (ДПП) в портовій галузі Міністерство інфраструктури України і Міжнародна фінансова корпорація (IFC) підписали Меморандум про взаєморозуміння. IFC допоможе структурувати проекти ДПП в двох українських портах — ДП «Стивідорна компанія „Ольвія“ і ДП „Херсонський морський торговельний порт“. IFC також вивчить можливість структуризації проекту ДПП з розвитку залізнично-поромного комплексу в ДП «Морський торговельний порт „Чорноморськ“.

Раніше, у червні 2017 року, Мінінфраструктури затвердило плани підготовки і реалізації пілотних проектів з передачі в концесію державного майна ДП «Стивідорна компанія „Ольвія“, ДП „Херсонський морський торговельний порт“, залізнично-поромного комплексу ДП «Морський торговельний порт „Чорноморськ“ і майна ДП „Адміністрація морських портів України“.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>