НБУ змінив "правила гри" на ринку переказів

НБУ змінив "правила гри" на ринку переказів

2328
Ukrinform
Національний банк підвищив прозорість операцій з приймання готівки для подальшого її переказу.

Про це інформує прес-служба НБУ.

"Національний банк України підвищив прозорість операцій з приймання готівки для подальшого її переказу та запровадив для небанківських фінансових установ та комерційних агентів банків обов’язок відкрити в банку окремий рахунок/рахунки та забезпечити зарахування на нього готівки в гривнях, прийнятої ними для подальшого її переказу", - йдеться в повідомленні.

Відповідні норми містяться у постанові правління НБУ від 17 листопада 2017 року №116.

"Метою прийняття постанови № 116 є посилення контролю за операціями небанківських фінансових установ та комерційних агентів банків з приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу", - йдеться в повідомленні регулятора.

Положення цього документу узгоджуються з положеннями Директиви (ЄС) 2015/2366 у частині зберігання коштів, отриманих від користувачів платіжних послуг, на окремих рахунках у банках.

Читайте також: Нацбанк очікує наступного року $3,5 мільярда від МВФ

Водночас, для забезпечення відображення у бухгалтерському обліку операцій, що здійснюються комерційними агентами банків в Україні, з приймання коштів для подальшого їх переказу за призначенням, як цього вимагають норми постанови № 116, НБУ вніс відповідні зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України.

Про це йдеться у постанові правління НБУ від 17.11.2017 № 117 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

Постанови № 116 та № 117 набирають чинності з 22 листопада 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-