НБУ затвердив додаткові вимоги до порядку ведення Реєстру аудиторських фірм

НБУ затвердив додаткові вимоги до порядку ведення Реєстру аудиторських фірм

1886
Ukrinform
Національний банк затвердив зміни до порядку ведення Реєстру аудиторських фірм.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«Зміни передбачають установлення додаткових вимог до аудиторської фірми, яка включається до Реєстру, та до її працівників. Зокрема, встановлюються вимоги: збільшення до двох років мінімального терміну договірних відносин аудиторської фірми з банком щодо надання аудиторських послу; збільшення мінімальної чисельності аудиторів із банківським сертифікатом (не менше трьох осіб замість двох) та підвищення рівня кваліфікації працівників аудиторської фірми», - йдеться в повідомленні.

Окрім цього, встановлюється вимога щодо наявності в аудиторської фірми деяких технічних умов (комп'ютерного обладнання, програмного забезпечення) та власного (орендованого) приміщення, що використовується для здійснення аудиторської діяльності. Також встановлюється вимога щодо включення аудиторської фірми до розділу Реєстру аудиторських фірм та аудиторів Аудиторської палати України, що містить перелік аудиторських фірм, які відповідають критеріям проведення обов'язкового аудиту.

Читайте також: Нацбанк зміцнив курс гривні

Змінами також доповнено перелік підстав для відмови аудиторській фірмі у включенні до Реєстру, внесенні змін до Реєстру, продовженні строку дії свідоцтва, а також уточнено перелік підстав виключення аудиторської фірми з Реєстру. Норма, яка передбачає засвідчення документів печаткою аудиторської фірми, скасовується. Відповідні зміни прийняті постановою Правління НБУ № 110 від 10 листопада 2017 року "Про затвердження Змін до Положення про порядок ведення Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків", яка набирає чинності наступногодня за днем її офіційного опублікування, крім підпункту 10 пункту 2.1 розділу II Положення № 410, який набирає чинності з 1 листопада 2018 року. Цим підпунктом визначається перелік сертифікатів (свідоцтв), що підтверджують кваліфікацію у сфері МСФЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>