Doing Business: Україна уже на 35 місці за можливістю отримати дозвіл на будівництво

Doing Business: Україна уже на 35 місці за можливістю отримати дозвіл на будівництво

Укрінформ
Україна перемістилася у рейтингу Doing Business зі 140 на 35 місце в компоненті «Отримання дозволів на будівництво». У наступному році в Уряді ставлять за мету увійти в ТОП-20 за цим показником.

Про це повідомляє Мінрегіонбуд.

«Мінрегіон поставив амбітну мету — увійти в ТОП-50 за показником «Отримання дозволів на будівництво». За підсумками рейтингу Doing Business 2017 вдалося увійти до ТОП-40. За показником «Отримання дозволів на будівництво» ми зросли на 105 позицій — зі 140-го місця рік тому перестрибнули на 35-е, і підтягли показники України загалом», — зауважив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

За словами Парцхаладзе, причиною зростання стало зменшення розміру пайової участі в інфраструктурі міста Києва з 10 до 2% та зменшення вартості послуг технічного нагляду в будівництві.

Заступник міністра також додав, що в Києві цього року було знижено пайовий внесок на розвиток інфраструктури з 10% до 2% та зменшено ринкову вартість послуг з технагляду в будівництві з 5% до 1,8%.

«Щоб покращити цьогорічний результат, необхідно повністю скасувати пайову участь в розвитку інфраструктури населеного пункту, яку називають «легалізованим хабарем» забудовників. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ проводило аналіз: жодна гривня зі сплаченої пайової участі не була витрачена на будівництво садочків, шкіл, лікарень чи підключення новобудов до інфраструктури. Уряд спільно з BRDO розробив законопроект №6540, куди включено скасування пайової участі. Проект закону зареєстровано у Верховній Раді, і ми дуже сподіваємося на підтримку депутатів», — зазначив Парцхаладзе.

Читайте також: Рада ухвалила закон про житлово-комунальні послуги

За його словами, програма максимум для Міністерства на наступний рік — увійти в ТОП-20 країн за показником «Отримання дозволів на будівництво».

Рейтинг Світового банку Doing Business — це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на базі 10 індикаторів в 189 країнах. Компоненти рейтингу оцінюють нормативні акти, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, та їх фактичне використання на практиці.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість залучити в країну до $600 млн інвестицій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-