НБУ розробив концепцію нового регулювання та ліцензування банків

НБУ розробив концепцію нового регулювання та ліцензування банків

548
Ukrinform
У Національному банку України розробили Концепцію нового регулювання, реєстрації та ліцензування банків.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Національний банк розпочав комплексний перегляд правового регулювання реєстрації та ліцензування банків. В межах цього перегляду НБУ планує комплексно переглянути "Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів", затверджене постановою Правління НБУ від 8 вересня 2011 № 306. Результатом перегляду стане затвердження нової редакції Положення про реєстрацію та ліцензування банків", - йдеться у повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що перегляд правового регулювання реєстрації та ліцензування банків буде здійснюватися за кількома напрямками, а саме: структурна перебудова Положення за процесно-орієнтованим принципом, перегляд суті підходів до регулювання процесів ліцензування банківської діяльності.

Читайте також: НБУ вперше за два роки збільшив облікову ставку - до 13,5%

У новому Положенні планується подальша імплементація оновлених вимог Директиви 2013/36/ЄС про доступ до діяльності кредитних організацій і пруденційний нагляд за діяльністю кредитних організацій та інвестиційних компаній, а також керівних настанов щодо: пруденційної оцінки набуття та збільшення істотної участі у фінансовому секторі, оцінки придатності керівників та осіб, що виконують ключові функції (у тому числі, з урахуванням проекту нової редакції Положення) та оцінки заяв на видачу ліцензій в цілому, а також на видачу ліцензій FinTech кредитним установам.

В НБУ зазначили, що Національний банк України удосконалює нормативно-правову базу для подальшого приведення її у відповідність до європейського законодавства та стандартів Базельського комітету з банківського нагляду. Правлінням Національного банку 20 жовтня 2017 року було затверджено Концепцію Положення про реєстрацію та ліцензування банків, яка пропонується для громадського обговорення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>