ООН допоможе Україні з безпекою рибних продуктів

ООН допоможе Україні з безпекою рибних продуктів

548
Ukrinform
ООН допоможе Україні з безпекою рибних продуктів, що поставлятимуться для ринків Європейського Союзу. 

Про це Укрінформ повідомили в прес-службі FAO (Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (Food and Agriculture Organization, FAO) .

"Координація національної системи безпеки харчових продуктів для рибної продукції в Україні з метою переходу до гармонізації з ЄС: 2017-2019» - назва проекту, запущеного вчора. Проект, який фінансується урядом Норвегії, буде реалізований Представництвом FAO у Києві в тісній співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України і спрямований безпосередньо на забезпечення безпеки харчових продуктів з риби в Україні", - йдеться у повідомленні.

Проект спрямований на вдосконалення регулювання та контролю виробництва продуктів рибальства і аквакультури та реалізовуватиметься до квітня 2019 року, доповнюючи власні зусилля у вказаній сфері Міністерства аграрної політики і продовольства та Делегації ЄС при Міністерстві, а також доповнюючи результати іншого проекту FAO, що фінансується Норвегією, спрямованого на допомогу в реалізації Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2016-2020 рр.

Основними бенефіціарами проекту стануть Міністерство аграрної політики і продовольства та інші галузеві установи, такі як Державна служба безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів України, Державне агентство лісових ресурсів, Державне агентство рибного господарства тощо.

Зазначається, що поштовхом до початку проекту стала заява самої України про готовність гармонізувати національну систему безпеки і якості харчових продуктів з відповідними системами Європейського союзу.

"Нещодавно Україна офіційно заявила про готовність гармонізувати національну систему безпеки і якості харчових продуктів з відповідними системами Європейського союзу. Дане рішення обгрунтоване географічною близькістю України до Європи і нещодавно підписаною між Україною і Європейським союзом Угодою про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі", - повідомили в FAO.

Повідомляється також, що FAO вже надала Україні перші рекомендації - негайно розробити конкретні законодавчі акти в указаній галузі. 

"Грунтуючись на результатах дослідження, проведеного в 2016 році, і консультаціях з органами, відповідальними за безпеку харчових продуктів, FAO визначила негайну потребу у конкретних законодавчих актах в галузі рибного господарства та безпеки харчових продуктів", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Мінагро: Україна нарощуватиме експорт агропродукції до Індонезії

Також, фахівці штаб квартири FAO з Італії провели вступну робочу зустріч в Києві. У ній взяли участь представники Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України, Державної служби безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, Лабораторії стандартизації якості і безпеки сільськогосподарської продукції, Державного агентства рибного господарства, Міністерства екології та природних ресурсів України, Представництва ЄС в Україні, посольств і інших організацій. Метою заходу було визначити план дій щодо реалізації проекту.

Надалі проект включатиме в себе освітні семінари для офіційних інспекторів з безпеки харчових продуктів з риби з різних установ і лабораторій, а також інші заходи з нарощування потенціалу у контексті нових обов'язків, з використанням підходу «навчи викладача».

«FAO має значний досвід в наданні допомоги країнам-членам у зміцненні національних компетентних органів в питаннях інспекції та сертифікації риби відповідно до вимог міжнародного ринку», - наголосила фахівець FAO з питань безпеки та якості харчових продуктів Гамарра Естер Гаррідо.

Нагадаємо, влітку 2017 року в Україні було зафіксовано масові випадки ботулізму через вживання рибних продуктів. У липні Міністерство агрополітики повідомляло, що на той момент в Україні було зареєстровано 90 випадків захворювання на ботулізм.

У вересні у Львові 63 особи потрапили до лікарні з отруєннями копченою рибою, яку продавчиня готувала у себе в квартирі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>