Шахраям буде складно: НБУ почав вести Реєстр кредитних посередників банків

Шахраям буде складно: НБУ почав вести Реєстр кредитних посередників банків

Укрінформ
Національний банк України почав вести на своєму офіційному веб-сайті Реєстр кредитних посередників банків.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

Реєстр буде наповнюватися поступово, в міру того, як НБУ отримуватиме від банків інформацію про кредитних посередників.

"Реєстр Національного банку дозволить споживачам банківських послуг отримувати розгорнуту інформацію про кредитних посередників банків. Це знизить ризик незаконних дій з боку шахраїв , які видають себе за представників банків, та підвищить якість інформування позичальників про умови та вартість кредитів. Такий підхід сприятиме розвитку ринку споживчого кредитування в Україні", - зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Зазначається, що перед поданням такої інформації до Національного банку кожен банк-кредитодавець самостійно перевірятиме її достовірність, адже він буде нести повну відповідальність за результати роботи і професійну відповідність своїх кредитних посередників.

Нагадаємо, в червні цього року НБУ уперше встановив вимоги до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування.

Вимоги Національного банку змусять кредитних посередників надавати споживачам банківських послуг більш повну інформацію про банки, банківські продукти, умови отримання кредитів, а також нести за це відповідальність перед споживачами.

Читайте також: У Нацбанку не очікують різкої девальвації гривні

Зі свого боку, регулятор взяв на себе відповідальність за ведення Реєстру кредитних посередників, який передбачає:

- автоматичне включення чи виключення інформації про кредитного посередника;

- збирання та облік загальних відомостей про кредитного посередника та про посередницький договір.

Кредитний посередник має право розпочати надання посередницьких послуг у сфері споживчого кредитування в інтересах банку-кредитодавця тільки після:

- включення його до Реєстру НБУ;

- отримання банком квитанції від НБУ з номером запису у Реєстрі;

- оприлюднення банком - кредитодавцем інформації про кредитного посередника на своїй веб-сторінці.

Відповідні вимоги передбачено Законом України № 1734-VIII "Про споживче кредитування" та постановою Правління НБУ 08.06.2017 № 50 "Про впорядкування діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг", які набрали чинності з 10 червня 2017 року.

Цим законом запроваджуються правові підстави для діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування. Закон також наділяє Національний банк повноваженням установлювати вимоги до кредитних посередників банків та їх діяльності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-