Транш від МВФ  може бути до кінця року - НБУ

Транш від МВФ може бути до кінця року - НБУ

Укрінформ
У Національному банку України, як і в Міністерстві фінансів, вважають можливим отримання Україною чергового траншу від МВФ в рамках програми розширеного кредитного фінансування EFF до кінця року.

Про це повідомив в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу в.о. голови Нацбанку України Яків Смолій.

"Ми сподіваємось", - відповів керівник НБУ на запитання власного кореспондента агентства про те, чи можна очікувати, що Україна отримає транш від МВФ до кінця року. 

У цьому зв'язку він зауважив, що наразі відбувається процес переговорів з МВФ, "і ми очікуємо приїзд місії (МВФ – ред.) до Києва пізніше восени, тому надія залишається".

Читайте також: Яків Смолій, в.о. голови Нацбанку України

Смолій також уточнив, що рішення МВФ по нинішньому траншу для України залежатиме від своєчасного затвердження кількох законопроектів. "Ви знаєте, що в Україні був прийнятий закон про пенсійну реформу, є напрацювання в частині приватизації і антикорупційних судів. Питання земельної реформи було відтерміновано, але воно не сходить з порядку денного. У цьому напрямі якраз і ведуться переговори", - зауважив він.

Крім того, у двосторонньому порядку обговорюється нова формула ціни на газ в Україні. Це питання "входить до пакета, оскільки це було зобов'язанням автоматичного корегування цін в разі відповідної кон'юнктури на зовнішніх ринках", зауважив керівник Нацбанку.

Як повідомляв Укрінформ, очікування траншу МВФ для України до кінця нинішнього року також висловив міністр фінансів Олександр Данилюк за результатами переговорів у штаб-квартирі МВФ у Вашингтоні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-