Фонд держмайна цьогоріч продав 107 об’єктів малої приватизації на 112 мільйонів - 11.10.2017 13:39 — Новини Укрінформ
Фонд держмайна цьогоріч продав 107 об’єктів малої приватизації на 112 мільйонів

Фонд держмайна цьогоріч продав 107 об’єктів малої приватизації на 112 мільйонів

661
Ukrinform
Фонд державного майна України за 9 місяців продав 107 об’єктів малої приватизації на понад 112 мільйонів гривень, які вже перераховані до Державного бюджету. 

Про це повідомив керівник Фонду державного майна України Віталій Трубаров на своїй сторінці у Facebook. 

"Цей результат удвічі перевищив показник за аналогічний період 2016 року", - зазначив керівник ФДМУ

Трубаров переконаний, що з ухваленням нового закону про приватизацію, який вже зареєстрований у ВР і найближчим часом буде розглянутий, надходження від приватизації збільшаться в рази. 

«Зараз тривалість передприватизаційної підготовки об’єктів малої приватизації 12 місяців, а буде 4-5. Інвестор не хоче чекати рік, а то й більше, бюрократичних тяганин, розбиратися в переобтяжених процедурах і безлічі законодавчих актів. І саме новий закон, дає чіткі, прозорі правила приватизації, які зрозумілі інвесторам», - наголосив посадовець. 

Він також повідомив, що в найближчий час стартує пілотний проект Prozorro Продажі, на якому буде відпрацьовано приватизацію об’єктів через електронні майданчики, а вплив чиновників буде мінімізовано. 

Читайте також: Фонд держмайна перевірить дотримання інвестзобов'язань на приватизованих об'єктах

Трубаров зазначив, що Фонд державного майна очікує на передачу 893-х підприємств, визначених Міністерством економічного розвитку і торгівлі для початку процедури приватизації. 

«Зараз іде діалог з міністерствами, які є балансоутримувачами державних об’єктів, аби зрушити з мертвої точки процес передачі підприємств і в 2018 році вийти на якісно новий рівень приватизації», - сказав Трубаров. 

За словами керівника Фонду держмайна, на цей час відповідно до 271 постанови уряду є 389 підприємств, з яких по 236 неможливо розпочати приватизацію, оскільки 105 заборонені до приватизації, 131 у віданні міністерств, тобто не передані до фонду, 64 об’єкти є неліквідами, а решта - з боргами під сто відсотків стартової вартості активів. 

«Якщо зараз активно не розпочати процес передачі підприємств фонду і їх швидкий продаж, то це призведе до збільшення неліквідних об’єктів за рахунок банкрутства нині існуючих підприємств», - зауважив Трубаров.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>