Україна має працювати над диверсифікацією свого експорту - Нефьодов

Україна має працювати над диверсифікацією свого експорту - Нефьодов

Укрінформ
Україна має не зменшувати обсяги експорту сировинних товарів, а має працювати над диверсифікацією свого експорту, тобто збільшувати частку інших галузей, таких як машинобудування чи ІТ.

Про це під час Київського міжнародного економічного форуму сказав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Головні галузі нашого експорту базуються на основних конкурентних перевагах України, адже ми маємо насправді великі поклади копалин та залізної руди. Казати про те, що нам треба соромитись цієї частини нашого бізнесу, тут я не згоден. Нам треба будувати у цих галузях абсолютно сучасну і технологічну економіку, де зможемо задавати тон у світі. Що є одним із приоритетів уряду, так це диверсифікація економіки. Нам потрібно не менше (експортувати - ред.) металу чи зерна, нам потрібно залучати більше інших галузей», - сказав Нефьодов.

Читайте також: Мінекономіки: Вантажооборот в Україні зріс на 8,5% з початку року

За його словами, Україна має створювати умови для розвитку машинобудування та інших галузей економіки. 

«Багато хто не знає, але наш експортний товар номер один до Німеччини - це вже автокомпоненти. Нам треба створювати умови для розвитку ІТ, яке зростає двозначними темпами кожного року і за останні 5 років фактично потроїлось. І зараз входить у топ-3 українського експорту», - додав Нефьодов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-