Кабмін реструктуризує ОВДП Нацбанку для зменшення тиску на держбюджет

Кабмін реструктуризує ОВДП Нацбанку для зменшення тиску на держбюджет

650
Укрінформ
Кабінет Міністрів України схвалив рішення про репрофайлінг облігацій внутрішньої державної позики у портфелі Національного банку України.

Про це під час засідання Уряду заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми змінюємо зараз наш портфель внутрішніх облігацій державної позики, який знаходиться у Національному банку. Ми змінюємо умови, і це підпадає під загальний підхід Уряду. Ми системно зменшуємо боргове навантаження на державний бюджет - знімаємо піки, які було утворено історично - як у зовнішніх запозиченнях в результаті реструктуризації 2015 року, так і у внутрішніх", - сказав Данилюк.

Він нагадав, що вихід на ринок зовнішніх запозичень і обмін облігацій на нові - терміном на 15 років, що будуть погашатися у 2031-2032 роках - дозволили врегулювати піки 2019-2020 років по зовнішньому боргу.

Читайте також: Данилюк збирається на переговори з МВФ

За його словами, схожий підхід відбувається і з внутрішніми позиками.

"Це зменшує навантаження на державний бюджет", - прокоментував Данилюк.

Відповідний постанова була схвалена на засіданні Уряду.

Як раніше пояснили у Мінфіні, пропонується здійснити обмін частини облігацій, яка знаходиться у власності Нацбанку на суму 219,6 млрд грн на два види облігацій: довгострокові на 74,4 млрд грн та на 145,17 млрд грн. Термін їх погашення - від 7 до 31 року, що дозволить створити рівномірний графік погашення із виплатою щорічно 12 млрд грн.

Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-