Семерак: В Україні буде Стратегія відновлення та розвитку зрошувальних систем

Семерак: В Україні буде Стратегія відновлення та розвитку зрошувальних систем

Укрінформ
Уряд планує розширити площу зрошуваних сільськогосподарських угідь, щоб підвищити як стійкість агровиробництва до змін клімату, так і загальну продуктивність сільськогосподарської галузі. 

Про це розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час засідання Координаційної ради з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем, повідомляє Урядовий портал.

Семерак зауважив, що неефективне управління розгалуженою інфраструктурою водного господарства, зрошення та дренажу, а також застаріле обладнання призводять до втрат майже третини води, поданої у зрошувальні системи.

«В останні десятиліття площа зрошуваних земель в Україні зменшилася в рази. Високі втрати води, пов'язані з погіршенням технічного стану об’єктів інфраструктури, а також тривалими застарілими управлінськими підходами», - пояснив Семерак.

За словами міністра, Уряд поставив перед собою завдання розширити площу зрошуваних сільськогосподарських угідь, щоб підвищити як стійкість агровиробництва до змін клімату, так і загальну продуктивність сільськогосподарської галузі.

Читайте також: Франція допоможе з розвитком відновлювальної енергетики в зоні ЧАЕС - Семерак

Зокрема, під час засідання розглядалися пропозиції та зауваження до проекту Стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем України, яка має бути реалізована у три етапи та передбачає створення Національної водної ради і басейнових рад, а також містить обов’язкові  цільові індикативні  показники і передбачає збільшення площ зрошення та відновлення водорегулювання системи дренажу.

«Крім роботи над цією Стратегією, ми також працюємо над Концепцією реформування Державного агентства водних ресурсів України. Це дозволить привести організаційну структуру водогосподарської галузі до кращих практик європейського законодавства», - повідомив міністр.

Він сподівається, що ухвалення Стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем України, робота над якою триває вже не перший рік, буде ухвалено найближчим часом.

«Концепція реформування водного агентства та Стратегія зрошення – на сьогодні ключові документи, які мають базуватись на кращих міжнародних і європейських принципах та бути адаптованими до українських реалій. Хочу подякувати партнерам з Мінагрополітики, наукових інститутів, усім залученим сторонам, а також Світовому банку – за напрацювання і прогрес, якого вдалося досягнути протягом останнього року», - резюмував Семерак.

За результатами засідання Координаційної ради в цілому схвалено пропозиції до проекту Стратегії, напрацьовані експертами Світового банку, українськими науковцями та фахівцями міністерств. Проект має бути доопрацьований з урахуванням обговорення та оформлений відповідно до вимог Регламенту Кабінету Міністрів і винесений на розгляд Уряду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-