Морпорт

Морпорт "Южний": Китайська CHEC розпочала другий проект з днопоглиблення

Укрінформ
Сьогодні компанія CHEC розпочала реалізацію другого проекту днопоглиблення в морському порту «Южний».

Про це повідомляється на сайті АМПУ.

"11 вересня компанія China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC) розпочала реалізацію другого проекту в порту «Южний» — «Реконструкція морського підхідного каналу та внутрішніх водних підходів до глибоководних причалів морського порту «Южний»", - йдеться у повідомленні.

За умовами контракту, укладеного 25 травня, компанія CHEC зобов'язана в результаті днопоглиблення на морському підхідному каналі та операційній акваторії причалів №№ 5–6 порту досягти глибини 21 м. В рамках цього контракту будуть реалізовані два пускові комплекси. Один передбачає днопоглиблення морського підхідного каналу та операційної акваторії причалів №№ 5–6 до 20 м з розширенням морського підхідного каналу зі 140 — 180 м до 210 — 230 м. Інший пусковий комплекс передбачає днопоглиблення морського підхідного каналу та операційної акваторії причалів №№ 5–6 до 21 м.

«Реалізація цього проекту посилить конкурентні переваги порту «Южний» та затвердить його статус найглибоководнішого порту України. Завдяки проведеним роботам нам вдасться не лише посили безпеку мореплавства, а збільшити вантажопотоки експорту, імпорту та транзиту. Впевнений що, наша Южненська філія  та наш партнер CHEC виконають усі роботи у визначені терміни та в повному об’ємі»,— зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Читайте також: АМКУ визнав змову в порту "Южний": штраф - 23 мільйона

Ділянка, на якій відбувається днопоглиблення, розташована від входу в порт «Южний» до операційної акваторії причалів №№ 5–6.

Контроль за днопоглибленням буде організований за допомогою промірів глибин, які виконує підрядник, замовник, в свою чергу, робить контрольні проміри. Одночасно проведення днопоглиблювальних робіт супроводжується комплексним екологічним моніторингом їх впливу на екосистему.

Нагадаємо, АМПУ та CHEC уклали контракт на проведення реконструкції морського підхідного каналу та днопоглиблення операційної акваторії причалів №№ 5–6 до 21 м  порту «Южний» 25 травня в рамках форуму Grain & Maritime Days в Чорноморському морському порту. Даний проект днопоглиблення розроблений спеціалістами державного проектного інституту «ЧОРНОМОРНДІПРОЕКТ» і затверджений Урядом в 2012 році; потім був відкоригований та повторно затверджений розпорядженням Кабінету міністрів України у вересні 2016 року. Він передбачає три пускових комплекси, перший з яких вже виконаний, а другий і третій будуть виконані підрядником CHEC. Ця компанія була визначена в ході тендеру в системі Prozorro. Вартість реалізації проекту складає 586,045 млн грн, що на 30% або 253,56 млн грн менше очікуваної вартості. Терміни реалізації проекту — 2017–2019 рр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-