Южаніна розказала про “мирову”, від якої відмовилися власники нерозмитнених авто

Южаніна розказала про “мирову”, від якої відмовилися власники нерозмитнених авто

Оновлено
Укрінформ
Власники нерозмитнених авто, які мітингують у центрі Києва, відмовилися від підписання меморандуму про порозуміння з комітетом ВР, попри те, що всі умови уголи були погоджені.

Про це заявила голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, повідомляє Еспресо.

"В процесі переговорів ми прийшли до розуміння, що ми можемо разом з ними підписати меморандум, який би включав найважливіші аспекти, щоб люди розуміли, що їх почули, роз'їхалися по домівках і займалися своїми справами. А ми займалися напрацюванням законодавства і в найшвидші терміни приймали його", - заявила Южаніна.

За її словами, в меморандумі є зобов'язання, як зі сторони мітингувальників, так і зі сторони держави.

"Ми пообіцяли, що в найближчий час, на наступному пленарному тижні розглянемо законопроект, приймемо його. Він би включав у себе наступний розділ: фундаментальне закриття кордонів для авто, які незаконно використовують режим тимчасового ввезення або режим транзиту", - повідомила нардеп.

Южаніна повідомила, що друга частина меморандуму стосується обіцянки напрацювання законопроекту, за яким вже ввезені в Україну авто могли би стати на облік, були розмитнені зі сплатою усіх митних платежів, які встановлені державою. 

"Ці митні платежі мають бути по зниженій ставці, тій ставці, яка діє для авто не раніше 2010 року", - заявила Южаніна. Крім того, вона уточнила, меморандум стосуватиметься автомобілів не пізніше 2000 року випуску.

Читайте також: Власники авто з єврономерами вирішили припинити протест під Радою

Вона сказала, що меморандум передбачає, що з моменту закриття кордонів для нових автомобілів, держава звільняє від відповідальності осіб за порушення митних правил. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-