Данилюк: Мінфін має знайти гроші для будівництва сховища ядерного палива

Данилюк: Мінфін має знайти гроші для будівництва сховища ядерного палива

746
Ukrinform
Міністр фінансів Олександр Данилюк вважає ключовою роль Мінфіну щодо залучення фінансування під проект державної компанії Енергоатом з побудови централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Про це він заявив виконавчому директору Корпорації приватних закордонних інвестицій (OPIC) Рею Вошберну, з яким обговорив надання ОРІС страхування під указаний проект.

"Участь Мінфіну в цьому проекті є ключовою для залучення фінансування на більш вигідних умовах для Енергоатому. Тому працюємо, щоб у найближчому майбутньому запустити проект на взаємовигідних умовах. Для нас важливо напрацювати модель яка б могла стати типовою для інших проектів з ОРІС", - зазначив міністр фінансів.

Говорячи про зміст зустрічі, Данилюк повідомив про переговори щодо надання ОРІС страхування під проект.

«Говорили про надання ОРІС страхування під проект державної компанії Енергоатом з побудови централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з трьох атомних електростанцій на відведеній ділянці Чорнобильської зони відчуження. В Україні працюють 5 ядерних електростанцій, і питання зберігання відпрацьованого палива є надзвичайно важливим... Також сьогодні обговорили потенційну співпрацю в енергетичному секторі, зокрема, в нафтогазовій сфері», - написав Данилюк.

Читайте також: Україна розраховує на пожвавлення інвестиційної співпраці з США - Гройсман

Він зазначив, що радий, що в перший закордонний візит після свого призначення на цю посаду Рей Вошберн приїхав саме в Україну.

"Ця корпорація супроводжує і допомагає американським компаніям інвестувати в нові ринки. Починаючи з 1993 року, OPIC підтримав інвестиції в Україну на суму більш ніж 590 млн доларів, в такі сфери як фінансові послуги, сільске господарство та енергетика», - додав Данилюк.

Нагадаємо, проект ЦСВЯП стартував в 2003 році. У тендері взяли участь чотири компанії: французька Framatome, український консорціум (компанія «Укратоменергобуд» і Новокраматорський машинобудівний завод), російський консорціум «Росатомекспорт» і американська компанія Holtec International.

У фінал вийшли два претенденти: консорціум українських підприємств заявив вартість робіт на 148 млн. дол.,  Holtec International - 151 млн. дол. (у цінах 2004 р). Однак, не дивлячись на більш низьку ціну, заявлену українським консорціумом, переможцем було визначено Holtec International.

У січні 2015 року в Брюсселі між НАЕК «Енергоатом» і Holtec International було підписано нову додаткову угоду до контракту на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, в результаті якого вартість робіт зросла вдвічі - до 300 млн дол. При цьому, якщо початковим умовою тендера було будівництво ЦСВЯП «під ключ», то додатковою угодою передбачалося, що Holtec International поставить лише обладнання та технології.

8 червня 2017 року Кабінет міністрів України затвердив проект будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива вартістю 37,217 млрд грн або 1,4 млрд дол., тобто, майже в 10 разів дорожче вартості, заявленої в 2004 році, і в 4 рази дорожче вартості 2015 року.

Для порівняння, будівництво ЦСВЯП для Запорізької АЕС свого часу обійшлося в 85 млн дол. 

У серпні поточного року ЗМІ, з посиланням на порядок денний зборів ради директорів OPIC, повідомляли, що дана компанія готова розглянути питання про надання «Енергоатому» кредиту на 250 мільйонів доларів для будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Наприкінці ж 2015 року президент «Енергоатому» Юрій Недашківський заявляв про наміри залучити  для реалізації проекту ЦСВЯП фінансування в розмірі 250 млн доларів у Bank of America Merrill Lynch.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>