Нацбанк ввів в обіг присвячену першому супутнику монету

Нацбанк ввів в обіг присвячену першому супутнику монету

Фото
Укрінформ
Нацбанк України від сьогодні вводить в обіг присвячену запуску першого супутника Землі монету.

Про це повідомляє прес-служба відомства. 

"Присвячена запуску першого супутника Землі, який випромінював радіохвилі на двох частотах, що дозволило вивчати верхні шари іоносфери. Радіоаматори всього світу стежили за звуковими сигналами, що передаються супутником. Його можна було спостерігати як зірку першої величини - навіть неозброєним оком. Дата запуску супутника вважається початком космічної ери людства. У створенні та запуску першого супутника Землі брали участь українські вчені та конструктори на чолі з основоположником практичної космонавтики С. П. Корольовим", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Нацбанк продав золоті монети "25 років незалежності України" на 2,8 мільйона

Вказується, що на аверсі монети розміщено: на дзеркальному тлі - кольорове стилізоване зображення планети Земля; унизу півколом такі елементи: малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, номінал 5 ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2017 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети подано стилізоване зображення супутника Землі та розміщено написи: 60-РІЧЧЯ ЗАПУСКУ ПЕРШОГО СУПУТНИКА ЗЕМЛІ (праворуч півколом).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-