ГПУ прийшла з обшуками в компанії Фірташа

ГПУ прийшла з обшуками в компанії Фірташа

Укрінформ
Генеральна прокуратура та Нацполіція викрили схему, спрямовану на розкрадання коштів та ухилення від сплати податків низкою компаній, що входять до Group DF, за допомогою використання страхового ринку.

Про це повідомляє ГПУ у Facebook.

"Встановлено, що протягом 2015-2017 років членами організованого злочинного угруповання з метою розкрадання коштів та ухилення від сплати податків низкою підприємств, а саме: ПРАТ "Сєверодонецьке об’єднання Азот", ТОВ "Міжріченський ГЗК", ПРАТ "Юкреніан Кемікал Продактс", ПАТ "Рівнеазот", ДП "Хімік" ПАТ "Азот" та іншими, які входять до бізнес-групи "Group DF" Дмитра Фірташа, організовано діяльність низки фіктивних підприємств та підконтрольних страхових компаній", - йдеться у повідомленні.

За даними правоохоронців, з метою виводу коштів у тіньовий сектор економіки протягом 2015-2017 років ці підприємства та страхові компанії ПРАТ "СК Саламандра-Україна", ПРАТ "СК "ДІМ СТРАХУВАННЯ" уклали договори страхування, на підставі яких страховим компаніям переказано фіктивні страхові внески. "Тобто, застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угруповання", - уточнили у відомстві.

Надалі розкрадання цих коштів здійснювалось шляхом страхування цими ж компаніями фіктивних кредитних договорів та договорів купівлі-продажу "сміттєвих" цінних паперів інших підконтрольних указаним особам фіктивних підприємств та підставних фізичних осіб.

"Тобто, страховими компаніями здійснювалось страхування ризиків у разі неповернення кредитів, які видані фінансовою компанією в адресу фіктивних підприємств та підставних осіб", - роз'яснили у ГПУ.

Читайте також: Фірташа зобов'язали сплатити 57 мільйонів боргу за електрику

Як зазначається, такі кредити і не планувалося повертати, про що заздалегідь було відомо членам угруповання. Тож після прогнозованого їх неповернення страхові компанії здійснювали повне відшкодування таких фіктивних ризиків фінансовій компанії з подальшим виведенням готівки через банківські установи. А готівкові кошти, отримані в результаті злочинної діяльності, направлялися підприємствам реального сектору економіки.

"На даний час проводяться санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях та місцях проживання осіб, які причетні до вчинення злочину", - наголосили у ГПУ.

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ за оперативного супроводження Департаменту захисту економіки Національної поліції проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами фіктивного підприємництва, а також незаконних фінансових операцій з метою легалізації коштів в особливо великому розмірі за ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-