Фірташа зобов'язали сплатити 57 мільйонів боргу за електрику

Фірташа зобов'язали сплатити 57 мільйонів боргу за електрику

1127
Ukrinform
ПАТ "Азот" із крупи компаній Ostchem Дмитра Фірташа зобов'язали через суд сплатити 57 мільйонів боргу за електроенергію.

Як повідомляє прес-служба НАБУ, Національне антикорупційне бюро України домоглося визнання недійсною угоди між ПАТ «Азот» та ПАТ «Черкасиобленерго».

"Вищий господарський суд України 3 серпня підтримав задоволення відповідного позову Національного бюро в повному обсязі, залишивши без змін рішення судів першої та апеляційної інстанцій", - зазначається в повідомленні.

Читайте також: Австрія не може видати США Фірташа через “іспанську справу”

У НАБУ нагадали, що угода між ПАТ "Азот" та ПАТ "Черкасиобленерго" укладена у квітні 2016 року. Нею передбачено зарахування зустрічних однорідних вимог між зазначеними суб’єктами, що суперечило вимогам Закону України "Про електроенергетику" і "Правилам користування електричною енергією". На підставі дії зазначеної угоди ПАТ "Азот" у грудні 2015 - січні 2016 уникло сплати за спожиту електрику.

За цим фактом детективи Національного бюро влітку 2016 року відкрили кримінальне провадження, в рамках якого НАБУ подало позов про визнання недійсною відповідної угоди, яка стала юридичною підставою для скоєння злочину.

Вищий господарський суд України на підставі ст.203, 215, 228 Цивільного кодексу України визнав угоду недійсною.

"Відтак, на виконання рішення суду ПАТ "Азот" має перерахувати 57 млн грн на поточний рахунок із спеціальним режимом використання ПАТ "Черкасиобленерго". Після зарахування до цих коштів буде застосований алгоритм оптового ринку електричної енергії України", - наголосили в НАБУ.

Нагадаємо, державі в особі ФДМУ належить 46% акцій ПАТ "Черкасиобленерго". ПАТ "Азот" (Черкаси) входить до групи Ostchem Дмитра Фірташа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-