В уряді нагадують: субсидія оформлюється лише на фактичних мешканців

В уряді нагадують: субсидія оформлюється лише на фактичних мешканців

Укрінформ
Безповоротна допомога уряду в сплаті житлово-комунальних послуг оформлюється на фактичних, а не на всіх зареєстрованих мешканців житла.

Під час нарахування субсидії до уваги беруться доходи реальних мешканців житла, а не всіх зареєстрованих. Про це інформує Урядовий портал у Facebook

«Часто буває так, коли в квартирі чи будинку, де проживають батьки, прописані діти, які фактично там не проживають уже багато років. Зрозуміло, що їхній дохід до обчислення субсидії жодного відношення не має. Безповоротна допомога уряду у сплаті житлово-комунальних послуг - субсидія - оформлюється виходячи з кількості фактично проживаючих осіб із числа зареєстрованих мешканців житла», -  йдеться в повідомленні.

У такому випадку, інформує Урядовий портал, мешканець квартири при оформленні субсидії в Декларації про доходи у розділі «склад сім'ї» повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з субсидієотримувачем. 

Зокрема, сказано в повідомленні, треба написати: «зареєстровані, але не проживають». 

Зазначається, що разом із декларацією треба подати заяву з проханням розглянути на комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, а також надати документ, що підтверджує факт непроживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).

На підставі цієї заяви, пояснюють в уряді, управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора, котрий перевіряє факт не проживання відповідної особи, складає акт. 

Читайте також: В уряді наголошують, що депозити не є підставою для відмови в субсидії

Далі, інформує Урядовий портал, в органі соціального захисту готують подання на комісію, яка приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п'ять осіб, а, на трьох. 

«Це  рішення комісії є обов'язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг. Тобто послуги нараховуються не на п'ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п'яти членів родини», -  зазначається в повідомленні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-