Водіям на іноземних номерах готують нові покарання

996
Ukrinform
Податківці пропонують посилити покарання за порушення режиму тимчасового ввезення та транзиту

Про це повідомляється на сайті ubr.ua.

У ДФС вирішили посилити відповідальність за порушення режиму тимчасового ввезення авто на іноземних номерах: вже розробили відповідний законопроект і подали його в Мінфін.

За словами заступника директора департаменту організації протидії митним правопорушенням ДФС Олексія Сивирина, документом вносяться зміни в Митний кодекс України.

Зокрема, фіскали пропонують штрафувати українських водіїв авто на іноземних номерах, які порушили митні правила, на суму до 100% від вартості машини, а також передбачити можливість її конфіскації. Якщо максимальний строк перебування машини на території України перевищено на 20 днів. Зараз найбільше покарання — штраф у розмірі 300% від вартості платежів, які треба було б внести при звичайному ввезенні автомобіля в Україну.

Проект від ДФС вже погоджений з Мінфіном і Мінекономрозвитку, залишилося отримати згоду Держрегуляторної служби, щоб вносити проект закону на схвалення Кабміну.

Враховуючи, що в кінці травня Президент Порошенко своїм указом (№146/2017) доручив уряду розібратися з порушниками митного законодавства і вдосконалити законодавчу базу у відповідність з європейськими нормами, зміни можуть бути схвалені досить швидко.

Читайте також: Говорити про конкретну модель структури ДФС зарано, консультації з МВФ тривають – Продан

Однак залишається головне питання — як цей проект буде проходити через парламент. Нагадаємо, у Верховній Раді вже знаходяться два законопроекти, які повинні були б врегулювати ситуацію. Це так званий проект Володимира Парасюка (№5567) і законопроект Максима Бурбака (№4932).

Суть першого — врегулювати питання транзиту і тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування (шляхом введення плати 0,5% від вартості розмитнення або 6% в рік, що дорівнює приблизно 300-400 євро). Другий проект запроваджує єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через кордон України (2 євро в день, 95,6 євро в місяць або 382,4 євро в рік).

В кінці січня активісти блокували дороги в столиці вимагаючи прискорити прийняття законопроекту №5567, а в травні — протестували проти №4932 (в основному з-за плати в два євро).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-