Водіям на іноземних номерах готують нові покарання

Водіям на іноземних номерах готують нові покарання

2414
Ukrinform
Податківці пропонують посилити покарання за порушення режиму тимчасового ввезення та транзиту

Про це повідомляється на сайті ubr.ua.

У ДФС вирішили посилити відповідальність за порушення режиму тимчасового ввезення авто на іноземних номерах: вже розробили відповідний законопроект і подали його в Мінфін.

За словами заступника директора департаменту організації протидії митним правопорушенням ДФС Олексія Сивирина, документом вносяться зміни в Митний кодекс України.

Зокрема, фіскали пропонують штрафувати українських водіїв авто на іноземних номерах, які порушили митні правила, на суму до 100% від вартості машини, а також передбачити можливість її конфіскації. Якщо максимальний строк перебування машини на території України перевищено на 20 днів. Зараз найбільше покарання — штраф у розмірі 300% від вартості платежів, які треба було б внести при звичайному ввезенні автомобіля в Україну.

Проект від ДФС вже погоджений з Мінфіном і Мінекономрозвитку, залишилося отримати згоду Держрегуляторної служби, щоб вносити проект закону на схвалення Кабміну.

Враховуючи, що в кінці травня Президент Порошенко своїм указом (№146/2017) доручив уряду розібратися з порушниками митного законодавства і вдосконалити законодавчу базу у відповідність з європейськими нормами, зміни можуть бути схвалені досить швидко.

Читайте також: Говорити про конкретну модель структури ДФС зарано, консультації з МВФ тривають – Продан

Однак залишається головне питання — як цей проект буде проходити через парламент. Нагадаємо, у Верховній Раді вже знаходяться два законопроекти, які повинні були б врегулювати ситуацію. Це так званий проект Володимира Парасюка (№5567) і законопроект Максима Бурбака (№4932).

Суть першого — врегулювати питання транзиту і тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування (шляхом введення плати 0,5% від вартості розмитнення або 6% в рік, що дорівнює приблизно 300-400 євро). Другий проект запроваджує єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через кордон України (2 євро в день, 95,6 євро в місяць або 382,4 євро в рік).

В кінці січня активісти блокували дороги в столиці вимагаючи прискорити прийняття законопроекту №5567, а в травні — протестували проти №4932 (в основному з-за плати в два євро).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-