Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою набула чинності

1938
Ukrinform
Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою офіційно набуває чинності з 1 серпня.

Відсьогодні Канада скасує мита на 99.9% українського імпорту.

"Канада зробила свій подарунок нам до дня Конституції: ми отримали урядову ноту про завершення всіх внутрішніх процедур для набуття чинності Угодою про вільну торгівлю", - анонсував запуск ЗВТ посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Читайте також: У Канаді назвали пріоритетом запуск вільної торгівлі із Україною

Він нагадав, що угода з 1 серпня скасовує 98% тарифів на українські товари, які продаватимуться до Канади. Для канадських товарів одразу скасовується 72% тарифів, а упродовж 7 років безмитний експорт виросте до 98%. Угода також взаємно відкриває ринки державних закупівель. Окремі розділи документа захищають електронну комерцію та інтелектуальну власність.

Угода була підписана 11 липня минулого року під час візиту Джастіна Трюдо до Києва.

У міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) прогнозують, що в короткостроковій перспективі зиск від угоди про ЗВТ з Канадою отримають українські виробники соняшникової олії, кондитерських виробів, алкогольних напоїв та пива, соків, одягу, кераміки, українські металургійні та хімічні комбінати.

Разом з тим, урядовці порахували, що  скасування українського мита на канадські товари призведе до втрат для держбюджету на 1,2 мільйона доларів у перший рік дії угоди, проте очікують, що згодом це компенсується за рахунок збільшення іноземних інвестицій. За прогнозами уряду, завдяки лібералізації торгівлі з Канадою Україна може отримати 3,5 відсотка приросту експорту. В українському уряді сподіваються, що завдяки цій зоні вільної торгівлі в Україні щорічно створюватимуть до 600 нових робочих місць.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-