Суд зобов'язав Кабмін компенсувати "Нафтогазу" збитки від поставок газу населенню

Суд зобов'язав Кабмін компенсувати "Нафтогазу" збитки від поставок газу населенню

584
Ukrinform
На відшкодування, згідно з законодавством, НАК може розраховувати як компанія, що виконує спецзобов'язання з постачання газу.

Про це свідчить рішення суду від 19 липня 2017 року, опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень.

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Кабінету міністрів з вимогою визначити джерела фінансування компенсації збитків газової монополії від постачань газу населенню, релігійним організаціям і теплокомуненерго. Тобто тим категоріям споживачів, яким постачання газу здійснюється в рамках спеціальних зобов'язань, покладених на "Нафтогаз".

Читайте також: Борг споживачів перед Нафтогазом становить 31,3 мільярда

Суд визнав протиправною бездіяльність Кабінету міністрів України, яка полягає в тому, що уряд не визначив джерела фінансування та порядок виплати відшкодування НАКу збитків, які компанія несе, виконуючи спецзобов'язання.

В процесі судового розгляду позивач в якості доказів навів такі аргументи: Кабмін, виконуючи норми зазначеного закону, наклав на "Нафтогаз" спецзобов'язання, які полягають у тому, що НАК має продавати газ внутрішнього видобутку за фіксованою ціною (зараз - 4942 гривень без ПДВ, - ред). "Однак Кабінет міністрів не визначив джерела фінансування та порядок визначення компенсації, право на отримання якої має суб'єкт ринку природного газу, що виконує спеціальні зобов'язання", - заявив "Нафтогаз" у своєму позові.

Крім того, представники НАКу заявили про те, що така бездіяльність уряду позбавляє компанію законного права на отримання компенсації.

Суд задовольнив позов НАКу у повному обсязі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>