Суд Лондона визнав виключне право України на апеляцію щодо "боргу Януковича"

Суд Лондона визнав виключне право України на апеляцію щодо "боргу Януковича"

Оновлено
7303
Ukrinform
Високий суд Лондона визнав виключне право України на розгляд Апеляційним судом Англії скарги на своє останнє рішення у справі так званого "боргу Януковича".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Відомство надає оновлену інформацію про судовий процес, що триває у англійському Суді, щодо єврооблігацій на суму $3 млрд, випущених Україною у грудні 2013 року.

"Високий суд прийняв рішення на користь позиції України щодо повного зупинення виконання рішення, винесеного у порядку спрощеного провадження, до завершення розгляду апеляційної скарги України", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, Високий суд Лондона 29 березня постановив розглянути в прискореному порядку позов Росії до України щодо боргу в $3 млрд. Українська сторона вимагала повного процесу і переконувала, що пришвидшене судове рішення щодо російського позову до України було б невідповідним.

У грудні 2013 року тодішній президент України Янукович домовився з президентом РФ Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму $3 млрд була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її й викупила Росія.

Читайте також: Гроші на оборону візьмуть із конфіскованих мільярдів Януковича і Ко – Турчинов

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії, яка не погодилася на умови. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом Української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

У грудні 2015 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ запроваджує мораторій на виплату боргу перед Росією на $3 млрд, який узяв Янукович за два місяці до втечі.

Росія звернулася з позовом до України про стягнення цих коштів до Високого суду Англії, бо українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила із запереченням проти цього позову.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>