Україна і Білорусь не конкурують між собою - Микольська

Україна і Білорусь не конкурують між собою - Микольська

1515
Ukrinform
Україна і Білорусь отримають нові торговельні можливості шляхом створення кооперації для експорту на ринки третіх країн.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, торговий представник України Наталія Микольська на Українсько-Білоруському бізнес-форумі.

«Ми (Україна і Білорусь - ред.) не конкуруємо між собою... Дуже і дуже важливо нам зараз шукати точки дотику нашої торгівлі товарами, потрібно пам'ятати також  і про торгівлю послугами», - сказала Микольська.

За її словами, Україна і Білорусь отримають нові торговельні можливості шляхом створення кооперації для експорту на ринки третіх країн.

«Україна має угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, з такими країнами, як Швейцарія, Норвегія, Ліхтенштейн та інші країни, з Канадою і Чорногорією. Це ті можливості, які можуть використовувати білоруські компанії для того, щоб спільно з українськими партнерами виробляти на території України товари для експорту», - коментує Микольська.

Читайте також: Порошенко: товарообіг між Україною та Білоруссю зріс на 26%

Україна в 2016 році посіла друге місце серед торговельних партнерів Білорусі за обсягом товарообігу та експорту. Товарообіг Білорусі з Україною за підсумками 2016 року збільшився на 10,5%, експорт - на 13,2%, імпорт - на 3,2%. Сальдо позитивне - $1,87 млрд. Білорусь постачає в Україну продовольчі товари, чорні і кольорові метали, мінеральні продукти, машини, обладнання і транспортні засоби. Україна постачає до Білорусі, головним чином, обладнання та транспортні засоби, продукцію хімічної промисловості, мінеральні продукти, продукти харчування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>