В Україні вже понад 420 зареєстрованих виробників органічної продукції

В Україні вже понад 420 зареєстрованих виробників органічної продукції

1340
Ukrinform
Станом на червень 2017 року, в Україні вже зареєстровано більше 420 виробників органічної продукції. 

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час інтерв’ю одному з українських інтернет-видань.

"Станом на червень 2017 року, в Україні зареєстровано більше 420 виробників органічної продукції. Під сертифікованим органічним виробництвом зайнято 421,5 тис. га земель та ще 550 тис. га земель – під сертифікованими дикоросами (травами, ягодами і грибами). Щорічний обсяг внутрішнього ринку споживання становить 21—22 млн євро", зазначила вона.

Водночас, за словами Ковальової, новий закон про органічне виробництво створить кращі умови для виробників, узгодивши вимоги з європейськими. 

«Цей законопроект створить кращі умови для виробників, адже завдяки сертифікації процесу виробництва повністю зникають експортні технічні бар’єри. З іншого боку, якщо продукція матиме логотип «зелений листочок», тобто продукція виготовлена відповідно до вимог ЄС, споживачі будуть впевнені, що така продукція справді є органічною», - зазначила Ковальова.    

Читайте також: За півроку аграрії отримали менше чверті передбачених бюджетом дотацій

За словами заступника міністра, є декілька основних критеріїв закону про органічне виробництво. Перш за все, органічне виробництво має бути відповідним чином сертифіковане. По-друге, для такого виробництва мають застосовуватися специфічні та дозволені речовини та елементи технології, ощадливі до довкілля і безпечні для споживача. По-третє, створюється реєстр органічних виробників, сертифікуючих органів, органічного насіння. І, зрештою, новий законопроект №5448 формує систему контролю (нагляду) за процесом виробництва та виробниками відповідно до практики країн ЄС.

"Новий законопроект «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції» (№5448) адаптує внутрішню систему контролю якості органічної продукції та узгоджує українське законодавство з європейським. Відповідно до цього, продукція, яка буде продаватися на полицях магазинів і маркована відповідним чином справді буде органічною", - наголосила вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-