Два італійські банки рятуватимуть за прикладом "Привату"

Два італійські банки рятуватимуть за прикладом "Привату"

1098
Ukrinform
Італійський уряд у неділю, 25 червня, заявив про готовність виділити до 17 мільярдів євро для того, щоб врятувати два банки від банкрутства.

Негайні кошти, які виділить уряд, становлять п'ять мільярдів євро, передає AFP з посиланням на міністра фінансів П'єра Карло Падоана - йдеться про установи Banca Popolare di Vicenza та Veneto Banca, які Європейський центробанк (ЄЦБ) раніше визнав близькими до неплатоспроможності.

Європейський регулятор раніше закликав Рим розробити схему порятунку установ, зокрема продажу їхнього майна та передачі токсичних активів "поганому банкові". Прем'єр Паоло Джентілоні на засіданні уряду в неділю наголосив, що дії кабінету міністрів "повністю відповідають правилам ЄС, передає інформагентство AP. "Хороші" активи мають відійти другій найбільшій банківській групі Італії, Intesa Sanpaolo.

Важливі для економіки венеціанського регіону банки Banca Popolare di Vicenza та Veneto Banca тривалий час намагалися розібратися з накопиченням непогашених кредитів та браком капіталу. В обох установ загалом близько 500 відділень та більше 5000 співробітників. Урядовий план порятунку ще має бути затверджений парламентом, додає агенція dpa. Як стало відомо, план вже отримав "зелене світло" від ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-