Частка

Частка "поганих” кредитів у банківських портфелях сягнула 57% - Нацбанк

Укрінформ
Частка "поганих” кредитів у банківських портфелях становить на сьогодні 57%, і самим банкам буде складно впоратись з цією проблемою. 

Тому наразі в НБУ працюють над врегулюванням цієї проблеми, залучивши до цього МВФ, Світовий банк та Мінфін. Про це під час прес-брифінгу: «Звіт про фінансову стабільність» сказала заступник голови НБУ Катерина Рожкова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Які перешкоди є сьогодні в банківській системі для повноцінного відновлення кредитування, то це дуже висока частка непрацюючих активів, сьогодні вона сягає 57% в загальному портфелі, і зрозуміло, що самотужки банкам важко буде впоратись з цією проблемою. Тому наразі ми спільно з Міністерством фінансів, зі Світовим банком, з фахівцями МВФ працюємо над проектом врегулювання питання “поганих” кредитів у банківських портфелях», - сказала Рожкова. 

Вона підкреслила, що для того, аби запобігти в майбутньому подібним проблемам, звичайно, необхідне прийняття низки законопроектів.

«В першу чергу це законопроекти, що стосуються підвищення довіри між банками та їх клієнтами, що посилює права кредиторів з точки зору оформлення застави, контролю та інше. Також це законопроект про банкрутство, який вирівнює всіх кредиторів у правах, якщо підприємство оголошує про банкрутство», - зазначила Рожкова.

Вона додала, що не менш важливим є й законопроект щодо реструктуризації іпотечних кредитів. 

«На сьогодні ми бачимо, що іпотека, особливо в регіонах, починає відновлюватись, і це дуже позитивно. Але маючи заборону на стягнення заставного майна, дуже важко розвивати цей напрямок. Тому цей законопроект дуже важливий для нас», - наголосила Рожкова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-