Право мати рахунки за кордоном є лише в 65 українців - НБУ

Право мати рахунки за кордоном є лише в 65 українців - НБУ

Укрінформ
Кількість діючих ліцензій на здійснення валютних операцій за кордоном для фізичних осіб становить 65 одиниць. У 2017 році жодної нової ліцензії Національним банком України надано не було.

Такі дані надала прес-служба НБУ на запит "Громадського".

Щодо реальної кількості закордонних приватних рахунків громадян України даних не існує, адже їх відкриття до сьогодні залишається поза законом.

У той же час, в НБУ вважають, що нещодавнє запровадження електронних індивідуальних ліцензій позитивно відіб'ється на  цьому процесі. За оцінками регулятора нова система суттєво пришвидшить процес отримання ліцензій для заявників, які з самого початку надали пакет документів у відповідності до встановлених вимог.

«Фактично, надання е-ліцензії відбуватиметься автоматизовано через АІС дуже швидко», — переконані в НБУ.

Нагадаємо, з 16 червня фізичні особи-резиденти (крім підприємців) можуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення валютних операцій через уповноважені банки. На підставі е-ліцензій фізична особа зможе протягом року перерахувати валюту за кордон на загальну суму до  $50 тис. в еквіваленті.

Досі, фізична особа мала отримувати ліцензію безпосередньо в Національному банку, строк розгляду заявки становив до 30 днів. Проте отримати таку ліцензію було практично неможливо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-