Заходи з підвищення безпеки АЕС не вплинули на довкілля - Енергоатом

Заходи з підвищення безпеки АЕС не вплинули на довкілля - Енергоатом

Укрінформ
Заходи з підвищення безпеки енергоблоків АЕС, проведені протягом 2012-2016 років, не вплинули на довкілля.

Про це на брифінгу повідомив начальник відділу екології ДП "НАЕК "Енергоатом" Олександр Нємцев, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Експлуатація атомних станцій у нормальному режимі взагалі не становить негативного впливу на довкілля", - наголосив головний еколог Енергоатома.

Він розповів, що Енергоатом завершив проект "Звіту про екологічну оцінку комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій" (КЗПБ) і готовий представити її громадськості.

"За результатами екологічної оцінки дії заходів КЗПБ на навколишнє середовище, що здійснювалися протягом 2012-2016 років, не спостерігалося зростання викидів забруднюючих речовин в атмосферу, пов'язаних з реалізацією проектів з підвищення безпеки енергоблоків", - сказав Нємцев.

За його словами, у вказаний період концентрація забруднюючих речовин як радіоактивних, так і нерадіоактивних, у об'єктах довкілля не перевищила рівнів, встановлених нормативів.

"Безпосередньо реалізація заходів КЗПБ не призвела до збільшення антропогенного навантаження", - додав експерт Енергоатома.

Довідка. ДП "НАЕК "Енергоатом" з метою підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій, затверджену постановою Уряду №1270 від 7 грудня 2011 року. Витрати на виконання КЗПБ здійснюється за рахунок власних коштів Енергоатома, а також кредитів Європейського банку реконструкції та розвитку і Євроатому. Одна з умов надання кредитів - екологічна оцінка виконання КЗПБ кожні 5 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-