Уряд не планує підвищення пенсійного віку - Розенко

Уряд не планує підвищення пенсійного віку - Розенко

1290
Ukrinform
Пенсійна реформа, яку розробляє Кабінет міністрів, не передбачає підвищення пенсійного віку.

На цьому вкотре наголосив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, повідомляє Урядовий портал.

«Уряд розробляє свою концепцію і напрацьовує варіант пенсійної реформи, але в ньому ви точно не побачите підвищення пенсійного віку. Підвищення пенсійного віку в найближчі роки в Україні не буде», - сказав Розенко.

Коментуючи інформацію щодо вимог Міжнародного валютного фонду про підвищення пенсійного віку, він зазначив, що є різниця між тим, чого хоче МВФ, і тим, про що уряд України домовляється з фондом.

«Все прописано в наших основоположних документах. Стаття в інтернет-виданні або газеті, безумовно, може бути точкою зору групи експертів МВФ, але у нас є офіційний документ, який називається "лист про наміри", де виписані основні принципи, за якими ми будемо працювати. В останньому підписаному документі немає жодної згадки про підвищення пенсійного віку. Тому я б не говорив: "або кінець співпраці з МВФ, або підвищення пенсійного віку". Так питання не стоїть. Передбачається подальше співробітництво з МВФ і проведення пенсійної реформи», - пояснив віце-прем’єр-міністр.

Як відомо, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив проведення пенсійної реформи в Україні одним з пріоритетів роботи уряду цього року. Ухвалення запропонованих КМУ пропозицій дасть змогу збільшити пенсії на суму від 200 до 1000 гривень щонайменше 5,6 млн пенсіонерів вже з 1 жовтня. Окрім того, буде скасовано оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. 

Запропонований урядом підхід також закладає процес суттєвого зниження дефіциту бюджету Пенсійного фонду – аж до повної його бездефіцитності до 2024 року за рахунок цілої низки кроків, в тому числі реальної детінізації економіки та підвищення платіжної дисципліни в частині уплати єдиного соціального внеску. Такі новації не передбачають підвищення пенсійного віку. Проведення пенсійної реформи є однією з тем ключових дискусій з Міжнародним валютним фондом у рамках виконання програми економічних перетворень в Україні, ухваленої в березні 2015 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-