Криворізькі шахтарі, що заблокувалися під землею, вимагають зарплату $1000

Криворізькі шахтарі, що заблокувалися під землею, вимагають зарплату $1000

1254
Ukrinform
Шахтарі чотирьох шахт Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК), які зранку в середу, 4 травня, не вийшли після нічної зміни на поверхню, конкретизували свої вимоги - підвищити зарплату для робітників основних професій до рівня 2012 року, тобто еквіваленту 1000 доларів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайло Волинець. 

«Прийнято спільне звернення до акціонерів компанії. Воно містить лише одну вимогу - підвищити зарплату для робітників основних професій до рівня 2012 року, тобто еквівалентну 1000 доларів. Зараз у багатьох шахтарів вона складає близько 10 тис. гривень, а у працівників допоміжних професій - 3 тис. гривень. Необхідність підвищення зарплати гірники пояснюють зростанням тарифів на газ, електроенергію та житлово-комунальні послуги, а також підвищенням цін на продукти харчування й товари першої необхідності», - написав Волинець, посилаючись на інформацію голови жіночого комітету Криворізької міської організації НПГУ, працівниці шахти «Тернівська» Олени Маслової.

Наразі, як повідомляють працівники шахт, робота на усіх чотирьох шахтах Криворізького залізорудного комбінату зупинена.

Керівництво проводить так звані п’ятихвилинки з робітниками першої зміни, які не можуть спуститись у шахти й залишаються на поверхні.

Адміністрація намагається пояснити дії протестувальників політичними мотивами, бо вважає рівень зарплати й так високим і погрожує учасникам акції різноманітними стягненнями, аж до закриття однієї з шахт та звільнення її працівників, щоб у такий спосіб підвищити зарплату працівникам інших трьох копалень. Гірники обурились заявою керівництва про те, що акція проплачена Росією, й почали скандувати: «Кривбас – це Україна, хто не згоден, той – скотина».


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-