Україні необхідно приєднатися до автоматичного обміну фінансовою інформацією  - Гонтарева

Україні необхідно приєднатися до автоматичного обміну фінансовою інформацією - Гонтарева

Укрінформ
Україні необхідно приєднатися до автоматичного обміну фінансовою інформацією на основі Конвенції щодо взаємної адміністративної допомоги в податкових справах, аби реалізувати рекомендацій протидії BEPS, серед яких: запобігання зловживанням із застосуванням договорів про усунення подвійного оподаткування, запобігання уникненню визнання статусу постійного представництва, тощо.

Про це йшлося на міжвідомчій нараді, присвяченій боротьбі з непродуктивним відтоком капіталу через низькоподаткові та інші закордонні юрисдикції, яка відбулася 28 квітня у Національному банку України, повідомляє регулятор на своїй сторінці у Facebook.

"Для повного переходу до ліберальної моделі валютного регулювання в Україні необхідно вирішити проблему непродуктивного відтоку капіталу в закордонні юрисдикції", - зазначила голова НБУ Валерія Гонтарева. 

За її словами, лише за умови, що місце жорсткого валютного регулювання посяде ефективне податкове регулювання, буде можлива повна валютна лібералізація, відповідно до узгодженої з МВФ та оприлюдненої дорожньої карти.

Ще минулого року за підтримки Національного банку було підготовлено, презентовано на Національній раді реформ та передано до комітету ВРУ з питань податкової та митної політики два законопроекти, які мають забезпечити в Україні протидію зменшенню податкової бази і переміщенню прибутків за кордон (BEPS) з урахуванням міжнародних ініціатив ОЕСР.

Вони передбачають запровадження 5 ключових та найбільш нагальних з 15 рекомендацій протидії BEPS: розкриття фізичними особами-резидентами України своєї участі в іноземних компаніях, які вони контролюють (КІК); обмеження витрат за фінансовими операціями з пов'язаними особами; запобігання зловживанням із застосуванням договорів про усунення подвійного оподаткування; запобігання уникненню визнання статусу постійного представництва; запровадження розкриття інформації про структуру міжнародних груп компаній.

При цьому ефективно реалізувати все ці рекомендації можливо лише за умови автоматичного обміну податковою інформацією. Тому Україні необхідно приєднатися до автоматичного обміну фінансовою інформацією на основі Конвенції щодо взаємної адміністративної допомоги в податкових справах, яку ратифікувала Україна.

Також для того, щоб надати стимулу бізнесу декларувати контроль над КІК, Національний банк має намір у разі запровадження зазначених принципів протидії BEPS провести валютну амністію. Вона передбачає, що фізичні особи, які задекларують частки у КІК, будуть звільнені від застосування штрафних санкцій за порушення режиму іноземного інвестування за кордон та легалізації часток у КІК.

Крім того, НБУ підтримує запровадження "разового декларування". Цей внутрішній регуляторний крок буде сприяти як валютній лібералізації, так і розширенню податкової бази в майбутньому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-