Нацбанк збільшив ліміт купівлі валюти для населення

Нацбанк збільшив ліміт купівлі валюти для населення

Укрінформ
Національний банк України пом'якшив обмеження з продажу валюти населенню з 12 тис. грн в день до 150 тис. грн в день в еквіваленті.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Національний банк продовжує суттєво пом’якшувати обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню, яке стало вже менш дієвим заходом стабілізації ринку через його тривале застосування. Досі населення мало можливість купувати валюту на суму не більше 12 тис. грн в еквіваленті одній особі в день. Відтепер Національний банк підвищив цю максимальну суму до 150 тис. грн, тобто до суми, понад яку фінансові операції з готівкою підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу. Такий крок допоможе збільшити глибину та ліквідність офіційного готівкового валютного ринку", - йдеться у повідомленні.

У НБУ зазначають, що реалізувати чергові кроки з лібералізації валютного регулювання дозволяє сприятлива кон'юнктура на зовнішніх ринках та рішення Міжнародного валютного фонду про погодження третього перегляду програми співпраці з Україною та виділення четвертого траншу фінансування.

Крім того, Національний банк пом’якшує вимогу до обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті. Відтепер юридичні особи повинні будуть продавати не 65%, а 50% своїх валютних надходжень.

"В перше чергу, цей крок спрямований на подальше сприяння експортній діяльності українських підприємств, які мають потребу в імпорті для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Це дозволить зменшити для таких підприємств курсові ризики і прискорити проведення зовнішньоторговельних операцій. Водночас це послаблення не призведе до скорочення пропозиції валюти на міжбанківському ринку, адже сьогодні підприємства добровільно продають набагато більше валютних надходжень, ніж зобов’язані, - понад 90%", - зазначили в НБУ.

Відповідні послаблення затверджено постановою правління Національного банку України від 4 квітня 2017 року № 30 "Про внесення змін до постанови правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410". Зміни набувають чинності 5 квітня 2017 року.

Як повідомляв Укрінформ, у червні 2016 року Національний банк вирішив пом'якшити обмеження з продажу населенню валюти з 6 тис. грн на день до 12 тис. грн на день в еквіваленті. Попереднє обмеження розміром 6 тис. грн діяло три місяці - з березня до червня 2016 року.

З вересня 2014 року було введено ліміт на продаж населенню валюти в обсязі 3 тис. грн на день в еквіваленті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-