Семерак розповів про еко-кредити для забруднюючих підприємств

Семерак розповів про еко-кредити для забруднюючих підприємств

841
Ukrinform
Інгулець протягом останніх десятиліть практично повністю втратив здатність до самоочищення через постійні скиди з гірничорудних підприємств та відсутність сучасних технологій демінералізації шахтних вод. Є потенційні загрози для життя та здоров'я людей, для яких Інгулець є джерелом питного водопостачання.

Про це йшлося на першому засіданні за участю міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака робочої групи з питань вирішення проблеми, пов'язаної зі скиданням надлишків зворотних вод у р. Інгулець, повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України. 

Міністр запропонував представникам гірничорудних підприємств, які були присутні на засіданні робочої групи, розглянути можливість використання державних еко-кредитів для встановлення сучасного обладнання на підприємствах, яке б дозволило суттєво зменшити скиди забруднюючих речовин у басейн Інгульця.

«Вирішувати проблему мають не лише підприємства. Держава не усувається від відповідальності. Але принцип "забруднювач повинен платити" ніхто не відміняв. У нас є інструменти, які ми пропонуємо бізнесу. Державою вже видано перший екологічний кредит на фільтраційну систему одному з підприємств Запоріжжя. Пропонуємо гірничорудним підприємствам скористатися цією пропозицією. Соціальна відповідальність, життя і здоров’я людей мають бути пріоритетними і для держави, і для бізнесу», - резюмував Семерак.

Робоча група була утворена наказом міністра екології та природних ресурсів відповідно до рішення урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, ухваленого 6 грудня 2016 року. ЇЇ основним завданням є вироблення на основі аналізу ситуації практичних механізмів вирішення проблеми, пов’язаної зі скиданням надлишків зворотних вод у р. Інгулець.

До складу групи увійшли представники заінтересованих центральних і місцевих органів виконавчої влади, Криворізької міської ради, гірничодобувних підприємств Кривбасу, галузевих наукових установ та неурядових громадських організацій.

Кабінет міністрів України своїм розпорядженням від 7.12.2016 № 929-р «Про скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець» надав дозвіл на здійснення скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець до 1 березня 2017 року, доручивши забезпечити здійснення обов'язкової промивки русла після скидання зворотних вод та заходів із загального екологічного оздоровлення зазначеної річки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>