На ХТЗ сподіваються найближчим часом запустити виробництво

На ХТЗ сподіваються найближчим часом запустити виробництво

Укрінформ
Червонозаводський районний суд Харкова задовольнив скаргу адвокатів Андрія Коваля, генерального директора ПАТ "Харківський тракторний завод", на бездіяльність органів прокуратури під час розслідування порушеної проти нього справи.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі ХТЗ.

Як зазначається, постанова суду від 23 грудня 2016 р. зобов'язує прокуратуру у триденний строк повторно розглянути клопотання про закриття кримінального провадження, а також скасувати як незаконну постанову прокурора від 05.09.2016, якою було відмовлено у задоволенні відповідного клопотання адвоката.

За словами в. о. гендиректора ХТЗ В'ячеслава Шевченка, ухвала суду дозволяє сподіватися на остаточне вирішення проблем заводу: "На сьогодні ключ до розблокування роботи ХТЗ в руках у прокуратури. Як тільки припиняється кримінальне переслідування Коваля, НБУ дозволить DCH відкрити нам кредитну лінію на 400 млн грн і ми зможемо почати наводити лад на виробництві. Тому ми віримо, що прокуратура дасть зелене світло розблокуванню роботи нашого заводу".

Нагадаємо, голова і власник групи компаній DCH Олександр Ярославський у квітні 2016 викупив контрольний пакет акцій (62,44%) ХТЗ. На початку травня 2016 ХТЗ заявив про проведені представниками Служби безпеки України обшуки на підприємстві, в ході яких були вилучені фінансові та інші важливі документи, а потім були арештовані рахунки і майно ХТЗ, а його робота фактично зупинена. У червні за результатами зборів кредиторів ХТЗ було прийнято рішення про початок процедури досудової санації підприємства.

У вересні в групі DCH повідомили, що Національний банк України зареєстрував договір, який дозволить групі DCH відкрити кредитну лінію у розмірі 400 млн грн для відновлення виробництва на Харківському тракторному заводі. Фінансування надається за умови, що завод вільно здійснюватиме господарську діяльність без якихось обмежень. Тобто майно позичальника має бути вільним від податкової застави, банківські рахунки - від будь-яких арештів, накладених компетентними органами, а щодо посадовців не повинно бути відкритих кримінальних справ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-