У Нацбанку назвали умови для скасування валютних обмежень

У Нацбанку назвали умови для скасування валютних обмежень

Укрінформ
Національний банк України може зняти валютні обмеження з ринку після отримання четвертого траншу Міжнародного валютного фонду – вже на початку наступного року. Раніше лібералізацію гальмувало фінансове становище ПриватБанку.

Про це в інтерв'ю Укрінформу та UA|TV заявив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

"Націоналізація Приватбанку, стабільна ситуація на ринку, приплив валюти, ухвалення бюджету - все це сприятиме отриманню четвертого траншу МВФ. Що стане позитивним сигналом для зняття валютних обмежень", - повідомив Чурій.

При цьому місію МВФ і перегляду програми розширеного фінансування Нацбанк очікує на початку наступного року.

"Нинішнього року цього (перегляду програми - ред.) точно не відбудеться. Наступного тижня у Європі, Америці - свята. Думаю, до цього питання ми повернемося на початку наступного року", - додав заступник голови регулятора.

Щодо точної суми траншу, чи буде його обсяг, як і планувалося, 1,3 млрд доларів, Чурій зазначив, що це питання до кредитора, Міжнародного валютного фонду. "Він вирішує суму траншу, який готовий надати нашій країні", - уточнив він.

Як повідомлялося, в 2016 співробітництво між Україною і Міжнародним валютним фондом після річної перерви все ж продовжилося. Після формування нового уряду і виконання умови щодо підвищення тарифів на послуги ЖКГ у вересні Київ отримав третій транш МВФ – 1 млрд дол.

21 грудня ПриватБанк офіційно перейшов у державну власність. Перехідний період тривав 72 години. У понеділок, 19 грудня голова Національного банку Валерія Гонтарева заявила: ПриватБанк віднесений до категорії неплатоспроможних. За її словами, дефіцит капіталу ПриватБанку становив 116 млрд грн, а 97% корпоративного кредитного портфеля розадли компаніям, пов'язаним з акціонерами. Цю "дірку" держава планує закрити випуском облігацій держпозики. Перший транш цінних паперів на 43 мільярди гривень буде випущений до кінця року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-