Банкрутство ПриватБанку стало б катастрофою - НБУ

Банкрутство ПриватБанку стало б катастрофою - НБУ

Укрінформ
Банкрутство ПАТ КБ "ПриватБанк" без подальшої купівлі його Міністерством фінансів України принесло би катастрофічні втрати. Тільки повернення депозитів з Фонду гарантування вкладів по цьому банку становили б 95 млрд грн.

Про це в інтерв'ю Укрінформу та UA|TV повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

"Це були би катастрофічні втрати для населення, бізнесу та держави теж. Відшкодування з Фонду гарантування вкладів по цьому банку становили б 95 млрд грн. Це ненабагато менше, ніж капіталізація. (116 млрд грн - ред.)", - розповів про наслідки альтернативного націоналізації варіанту для ПриватБанку Чурій.

За його словами, втрати бізнесу становили б 85 млрд грн. "Це було би катастрофою і не обмежилося б одним банком", - запевнив він, додавши, що міг спрацювати "принцип доміно", коли слідом за падінням ПриватБанку збанкрутували би й інші фінустанови.

Як повідомляв Укрінформ, 21 грудня ПриватБанк офіційно перейшов у державну власність.

Перехідний період тривав 72 години. У понеділок, 19 грудня, голова Національного банку Валерія Гонтарева заявила: ПриватБанк зарахований до категорії неплатоспроможних. За її словами, дефіцит капіталу банку становив 116 млрд грн, а 97% корпоративного кредитного портфеля було роздано компаніям, пов'язаним з акціонерами. Цю "дірку" держава планує закрити випуском облігацій держпозики. Перший транш цінних паперів на 43 мільярди гривень буде випущений до кінця року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-