Вже майже 20% багатоповерхівок об'єдналися в ОСББ - Зубко

Вже майже 20% багатоповерхівок об'єдналися в ОСББ - Зубко

1116
Ukrinform
Майже 24 тисяч багатоповерхових житлових будинків з 120 тисяч вже створили об'єднання власників багатоповерхових будинків. І половина з них - за останніх півтора року.

Про це в інтерв'ю виданню «Ділова столиця» розповів віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Процес створення ОСББ вже увійшов в геометричну прогресію. На сьогодні 120000 будинків багатоповерхового фонду об'єдналося майже 24000. І половина з них - за останніх півтора року», - сказав Зубко.

Він висловив упевненість, що ОСББ є більш ефективними власниками, ніж традиційні житлово-експлуатаційні контори.

«Як ефективний власник, ОСББ здатна проконтролювати якість та вартість необхідних робіт, організувати конкурс для фірм-виконавців і підписати договір з гарантійними зобов'язаннями виконавця робіт. А нинішня житлово-експлуатаційна контора, витрачаючи гроші місцевих бюджетів та платників податків, рідко відповідає за неефективне використання цих коштів. Тому ми створили законодавчу базу для такого ефективного власника як ОСББ, який може отримувати гроші з державного бюджету (через компенсацію "теплих кредитів"), а також з Фонду енергоефективності», - зазначив віце-прем'єр.

Він підкреслив, що ОСББ - це не тільки можливість вибирати постачальника послуг, але і шанс модернізувати своє житло, так як 80% житлового фонду в Україні збудовано ще до 1990-х років за радянськими стандартами і сьогодні нікого не влаштовує через свою антиенергоефективність.

«У людей з'являється можливість керувати своєю власністю. Як наслідок, вони отримують справедливий обсяг енергії через установку лічильників і індивідуальних теплових пунктів, які регулюються в залежності від температурного режиму на вулиці. Те ж саме стосується води і її правильного обліку, а також електроенергії. Тому ОСББ - єдиний шлях, який може дати поштовх до модернізації житлового сектору в Україні», - додав Зубко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-