Пинзеник про мінімалку у 3200: папір все стерпить?

Пинзеник про мінімалку у 3200: папір все стерпить?

1703
Ukrinform
Українська економіка на сьогоднішній день не дозволяє підвищити мінімальну зарплату до 3200 грн.

Про це написав народний депутат України, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник у Фейсбуці.

"Чи може в нас мінімалка сягнути 3200 грн всього за рік? Звичайно ж, може. Якщо дуже хочеться. Можна і кілька десятків, а то і сотень тисяч поставити. І досягнути цього розміру. Відразу зазначу, що у таких масштабах можна "нагнати" так звану номінальну, або видану паперами (грошовими знаками) зарплату. Але є така "дрібничка", як економіка, точніше її масштаби, скільки ми виробляємо. А очікують наступного року отримати трохи менше 2,6 трлн грн, що в середньому близько 5 тис. грн на громадянина в місяць. Але не все можна спожити, бо мусить бути і нагромадження", - написав він.

За словами Пинзеника, якби в країні були можливості та дотримувалися чинні нормативи, то середня зарплата в країні уже зараз мала б становити майже 12 тис. грн. Проте цього не відбувається саме через неспроможність економіки.

"Мінімалка в Україні зав’язана на тарифну сітку. В такому варіанті ми мали б вийти на середню зарплату майже у 12 тис грн (середня зарплата зараз у 3,6 рази перевищує мінімальну). Економіка такої зарплати забезпечити не може, бо не можна спожити того, чого немає. Але є інший канал – інфляція. Вона може забезпечити будь-яку заробітну плату. Нагадаю: номінальну. Знайомий з варіантом, коли мінімалку відривають від тарифної сітки і пропонують доплачують тим, хто отримує менше. За останніми звітними даними, зарплату до 3000 грн отримують 39% зайнятих в економіці. Тепер у всіх у них зарплата буде однаковою. Та й у решти - не дуже розженешся. Бо економіка стримує", - зазначив він.

Він також звернув увагу, що дивно стверджувати про підвищення мінімальної зарплати, але нічого не згадувати про мінімальну пенсію.

"Мені важко уявити, що буде проголосовано рішення щодо мінімалки у 3200 і водночас залишено без змін мінімальну пенсію у 1372 грн, як це передбачено проектом бюджету. Такого розриву цих соціальних стандартів в Україні ніколи раніше не було. А тут не зайве нагадати, що нинішні доходи пенсійного фонду забезпечують можливість виплати всього 700 грн. пенсії. Чи папір все стерпить?" - зазначив Пинзеник.

Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр Володимир Гройсман обіцяє мінімальну заробітну плату в 2017 році в сумі 3200 грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-