Порошенко сказав, хто відповідатиме за реєстр ПДВ

Порошенко сказав, хто відповідатиме за реєстр ПДВ

Фото
1325
Ukrinform
В Україні буде створено єдиний реєстр Податку на додану вартість, який має вести Державна фіскальна служба, але контроль за прозорістю та порядком повернення ПДВ забезпечуватиме Міністерство фінансів України.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив  заявив під час п'ятого засідання Національної ради реформ, присвяченого питанням удосконалення податкової системи, повідомляє прес-служба Глави держави.

Засідання Національної ради реформ

Фото: Анастасія Сироткіна.

"Пропонується, щоб реєстр і бази даних велися Державною фіскальною службою, оскільки вона має всю інформацію і звітність, але повне адміністрування і контроль за прозорістю та порядком повернення податку на додану вартість забезпечуватиметься Міністерством фінансів України", - йдеться у повідомленні. 

Президент наголосив, що нарешті в Україні зроблено крок до публічної реєстрації заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Він зазначив, що йдеться про проекти законів, які готуються до подання на розгляд Верховної Ради.

"У законопроекті ми бачимо дуже рішучі кроки, щоб навести остаточний порядок у системі відшкодування ПДВ. Не буде ніяких подвійних реєстрів, не буде ніяких спроб або кроків в ручному режимі, щоб використовуючи політичну, фінансову або іншу мотивацію пересувати у цьому реєстрі компанії вгору чи вниз", - наголосив Порошенко.

Глава держави зазначив, що на спроби зловживання із ПДВ буде відповідна реакція Генеральної прокуратури, Служби безпеки, НАБУ, Спеціалізованої прокуратури. "Якщо хтось спробує залізти туди - сліди точно залишаться. І в нас уже в цих мовах Генпрокуратура, Служба безпеки, НАБУ, Спеціалізована прокуратура будуть тими гарантами, що ніхто більше не захоче бавитися з ПДВ", - сказав він.

На переконання Президента, запровадження відкритої системи відшкодування ПДВ є не лише інструментом покращення якості адміністрування податків, спрощення життя для платників податків, а й потужним інструментом зменшення корупції. "Буде значно менше спокуси створювати позапланові перевірки, зустрічні перевірки або ще щось, що не просто ускладнює життя сумлінного платника податків. Це значно покращує інвестиційний клімат в нашій державі", - додав Петро Порошенко.

Він також відзначив позитивну динаміку скорочення цієї заборгованості "навіть при дуже обмежених можливостях бюджету" з 25 млрд грн до 16 млрд грн. Президент припустив, що заборгованість з ПДВ, яка виникла до цього має бути покрита за рахунок коштів, отриманих від спецконфіскації. У разі якщо не буде підтримано відповідний законопроект, то ці виплати можуть буди підтриманні відповідними цінними паперами держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>