Україна повернула контроль над Запорізьким алюмінієвим комбінатом

Україна повернула контроль над Запорізьким алюмінієвим комбінатом

Укрінформ
Україна повернула у власність контрольний пакет акцій ВАТ "ЗАлК", який належав ЗАТ "АвтоВаз-Інвест" (Російська Федерація) та кіпрській компанії "VELBAY HOLDINGS LIMITED". 

Про це інформує прес-служба ГПУ.

Як зазначається, у лютому 2001 року між Фондом держмайна України і ЗАТ "АвтоВАЗ-Інвест" був укладений договір купівлі-продажу пакета акцій ВАТ "ЗАлК", за умовами якого, окрім зобов'язання покупця сплатити ціну пакета акцій, також передбачалось обов'язкове погашення ним боргів приватизованого підприємства, а саме довгострокових зобов'язань товариства перед Державним експортно-імпортним банком України за кредитною угодою на суму більше $75 млн.

"Покупці контрольного пакету акцій ВАТ "ЗАлК» – ЗАТ "АвтоВаз-Інвест" (Російська Федерація) та компанія "VELBAY HOLDINGS LIMITED" (Кіпр) уникали виконання інвестиційних зобов’язань перед державою щодо погашення заборгованості товариства за вищевказаною кредитною угодою. Вказані обставини стали підставою для пред’явлення Генеральною прокуратурою України відповідного позову, який задоволено", - йдеться у повідомленні.

Водночас, не полишаючи спроб залишити в своїй власності контрольний пакет акцій ВАТ "ЗАлК", відповідач звернувся до суду про перегляд рішення господарського суду м. Києва за нововиявленими обставинами.

Проте Вищий господарський суд України, погодившись із доводами Генеральної прокуратури України про безпідставність зазначеної заяви, залишив у силі рішення судів про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" вартістю за договором понад 380 млн грн та повернення їх у власність держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-