Темпи падіння промвиробництва у липні уповільнилися - Dragon Capital

Темпи падіння промвиробництва у липні уповільнилися - Dragon Capital

2101
Ukrinform
Темпи падіння промислового виробництва в Україні уповільнилися до -0,2% р/р у липні з -3,4% у червні, але виявилися нижчими за очікування (+1,0% р/р).

Про це повідомила головний економіст Dragon Capital Олена Білан у коментарі Укрінформу.

«Поліпшення динаміки промвиробництва у липні було очікуваним на тлі відновлення виробництва в металургійній і вугледобувній галузях після їх червневого падіння, викликаного страйком залізничників на східних територіях. Зростання металургії прискорилося до 4,3% р/р у липні з 0,4% у червні, а темпи падіння вугледобувної галузі уповільнилися до 0,4% в липні з -8,9% у червні. Показник промвиробництва збігся з консенсус-прогнозом агентства Bloomberg (-0,4% р/р), але виявився нижче наших більш оптимістичних очікувань (+ 1,0% р/р) через раптове падіння обсягів випуску машинобудівної галузі (-12% р/р порівняно з -2,5% у червні), в основному у транспортному машинобудуванні», - сказала вона.

Згідно з оцінками Держстату, сезонно-згладжені обсяги промвиробництва зросли на 4,0% р/р у минулому місяці після зниження на 2,5% у червні. Проте липневий показник промвиробництва залишився все одно на 1,0% нижче від рівня грудня 2015 р.

За словами Білан, інші індикатори реального сектору показали неоднозначну динаміку.

«У липні істотно погіршилася динаміка вантажообороту - падіння становило оціночно -5,8% р/р після п'яти місяців зростання, у першу чергу за рахунок транзиту газу, причиною чого стала висока база порівняння (торік обсяги транзиту значно зросли у другому півріччі)», - зазначила вона.

Експерт наголосила, що темпи зростання роздрібного товарообігу залишилися слабкими, вказуючи на відсутність значного пожвавлення внутрішнього попиту, хоча зростання пасажирообігу було досить високим (оціночно +8,7% р/р), ймовірно відображаючи переорієнтацію потоку туристів на внутрішні приморські курорти.

«Сільське господарство зросло на 1,2% р/р, у результаті чого показник за 7 місяців 2016 року становив +0,5% р/р - перше кумулятивне зростання з початку року», - сказала вона.

Серед позитивних зрушень, які зазначила економіст, - зростання будівництва, що прискорилося до 13% р/р у липні з 4,7% р/р у червні, і вказує на поступове відновлення інвестиційної активності.

До відома, за даними Держстату темпи падіння промислового виробництва в Україні уповільнилися до -0,2% р/р у липні з 3,4% у червні, у результаті чого зростання за 7 місяців 2016 р становило +1,7% р/р.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-