Нафтогаз у Стокгольмі вимагає від Газпрому $8,5 мільярдів за транзит

Нафтогаз у Стокгольмі вимагає від Газпрому $8,5 мільярдів за транзит

1554
Укрінформ
Загальна сума претензій НАК "Нафтогаз України" до російського Газпрому за позовом про транзит газу, який, як очікується, Стокгольмський арбітраж почне розглядати в листопаді 2016 року, складає на сьогодні $8,5 млрд.

Про це йдеться у відповіді НАК на офіційний запит "Апостроф. Экономика"

Станом на 1 березня 2016 року, за словами глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва, сума претензій холдингу до Газпрому за транзитним контрактом складала $8,2 млрд.

У компанії нагадали, що Національна комісія, яка здійснює регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), своєю ухвалою від 29 грудня 2015 року (№3159) затвердила тарифи на транспортування газу територією України за системою "вхід–вихід", проте Газпром відмовляється оплачувати транспортування газу територією України відповідно до цих тарифів і розраховується за формулою, встановленою контрактом від 2009 року.

"На сьогодні НКРЕКП надала Нафтогазу можливість тимчасово здійснювати транзит на старих умовах, водночас Нафтогаз вимагає від Газпрому оплати за новими тарифами через суд. Різниця між новим тарифом на транспортування і фактично сплаченим російською стороною буде включена в суму судових претензій Нафтогазу до Газпрому. На сьогодні сума наших претензій до Газпрому за контрактом на транзит газу з урахуванням відсотків доходить до $8,5 млрд", - повідомили в Нафтогазі.

У НАК зазначили, що за перше півріччя 2016 року обсяги транзиту російського газу через територію України склали майже 37,7 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи – 36,2 млрд куб. м.

Водночас у компанії відмовилися називати суму, яку Газпром перерахував Нафтогазу за транзит газу в січні-червні 2016 року.

"На жаль, дану інформацію ми не можемо оприлюднити відповідно до умов контракту з ПАТ "Газпром" за обсягами і умовами транзиту природного газу через територію України з 2009 по 2019 рр.", - йдеться у відповіді НАК.

Згідно з фінансовою звітністю Нафтогазу як окремої юридичної особи, яка була опублікована на сайті НАК, валовий прибуток від надання послуг з транзиту газу у першому півріччі 2016 року склав 18,8 млрд грн.

На розгляді Стокгольмського арбітражу знаходяться два позови НАК "Нафтогаз України" до Газпрому - за поставками газу і за контрактом на транзит, а також позов Газпрому до Нафтогазу, що стосується контракту купівлі-продажу газу від 2009 року.

Сума позовних вимог, заявлених "Газпромом" до "Нафтогазу", складає $38,7 млрд. Водночас українська сторона за двома позовами на сьогодні вимагає від РФ більш як $26,6 млрд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-