СЕТАМ приєдналася до багатостороннього меморандуму щодо банків-банкрутів

СЕТАМ приєдналася до багатостороннього меморандуму щодо банків-банкрутів

Укрінформ
Система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) 4 серпня приєдналася до багатостороннього меморандуму щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації активів неплатоспроможних банків та банків, що ліквідуються.

Про це на прес-конференції в Укрінформі на тему: "СЕТАМ і ProZorro: початок співпраці у сфері реалізації активів неплатоспроможних банків - шлях до підвищення ефективності" сказав заступник міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, повідомляє кореспондент агентства.

«Приєднання сьогодні СЕТАМ до меморандуму дозволить об’єднати зусилля передових державних підприємств для досягнення якомога більш ефективних показників реалізації активів Фонду гарантування вкладів», - зазначив Шкляр.

Заступник міністра нагадав, що нещодавно було підписано чотиристоронній меморандум щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації активів неплатоспроможних банків та банків, що ліквідуються між Національним банком, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерством економіки та Transparency International, яким було ініційовано створення та впровадження нової електронної Системи торгів, які здійснюватимуться за стандартами і принципами, що лежать в основі системи електронних публічних закупівель ProZorro.

«Внаслідок банківської кризи останніх років на ринок була виведена велика кількість гравців, багатомільярдні суми були компенсовані вкладникам збанкрутілих банків Фондом гарантування вкладів, однак, великою проблемою фонду виявилась ефективна реалізація майна даних банків для покриття таких виплат та продовження погашення зобов’язань банків усім своїм вкладникам на суму, визначену законодавством. Це стало метою підписання меморандуму», - сказав Шкляр.

Система реалізації активів неплатоспроможних банків здійснювалась великою кількістю організаторів торгів, кожен із яких функціонує за власними правилами. Деякі з них не мають технічних можливостей забезпечувати ефективне проведення торгів. Це дезорієнтує потенційних покупців активів неплатоспроможних банків. У результаті чого знижується ефективність процесу торгів та суттєво зменшуються суми надходжень від продажів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-